Tablice z dynamiczną informacją pasażerską nie tylko w ZCP

0

Coraz łatwiej korzystać z komunikacji miejskiej w Stargardzie. Szczególnie w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, gdzie tablice na bieżąco pokazują, za ile przyjedzie nasz autobus. To duże ułatwienie dla osób w każdym wieku.

Montaż kolejnych tablic z dynamiczną informacją pasażerską rozpoczął się na dwóch ważnych przystankach w mieście: Czarnieckiego – Plac Wolności i Szczecińska (przy Netto).

– To naprawdę przydatne narzędzie, które pozwala zaplanować podróż. Jesteśmy w okresie utrudnień związanych z przebudową wiaduktów, dlatego –  jestem przekonany – pasażerom tym bardziej przydadzą się te tablice. Będzie można na nich zobaczyć wielkość ewentualnego opóźnienia i precyzyjną godzinę przyjazdu autobusu – mówi Jan Gumuła, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Montaż dwóch tablic kosztował MPK ok. 100 tys. zł. To dopiero początek. Spółka już typuje kolejne przystanki, na których pojawią się następne wyświetlacze.

Komunikacja miejska w naszym mieście staje się coraz bardziej przystępna. Do dyspozycji pasażerów jest centrum przesiadkowe, aplikacje do płacenia za przejazd i do śledzenia tras, a w autobusach – biletomaty. Tabor MPK to w przewadze nowoczesne, niskopodłogowe, ekologiczne Solarisy. Już od lutego za bilet miesięczny na wszystkie linie będziemy mogli zapłacić tylko 40 zł (20 zł za ulgowy) – o ile rozliczmy PIT w Stargardzie. Więcej o tym tutaj.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułZS nr 5. Integrowali się na spotkaniu wigilijnym
Następny artykuł„Ukraina w wyszywance”. Jedno zdjęcie – tysiąc słów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj