Budują nową drogę na Pyrzyckim. Połączy osiedle z Broniewskiego 

2

To będzie duże ułatwienie dla mieszkańców wciąż rozrastającego się os. Pyrzyckiego. Miasto przekazało plac budowy pod nową drogę – od ul. Broniewskiego w kierunku ul. Powstańców Warszawy. Będą też chodniki i ścieżka rowerowa.

Na budowę tej drogi miasto pozyskało ponad 3,3 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowity koszt przedsięwzięcia to prawie 5,6 mln zł brutto.

Nowa jezdnia będzie miała ok. 1 km długości i 7 m szerokości. Piesi skorzystają z chodników po obu stronach ulicy. Powstanie ścieżka rowerowa.

W ramach inwestycji zbudowane też zostanie rondo u zbiegu nowej drogi i ul. Broniewskiego. Dzięki temu kierowcy oraz rowerzyści wygodnie i bezpiecznie wyjadą z os. Pyrzyckiego.

Zgodnie z umową wszystko ma być gotowe do 30 listopada 2020 r.

W marcu br. Rada Miejska w Stargardzie przyjęła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie ulic Powstańców Warszawy, Szarych Szeregów i Broniewskiego. Zgodnie z nim na tym terenie mogą być wybudowane mieszkania dla nawet 4 tys. osób.

(r), mapka – źródło: UM w Stargardzie

fot. Maciej Kuszela (fot. 1-10 przebieg nowej drogi od strony Broniewskiego, fot. 11-12 – od strony Powstańców Warszawy)

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułTaksówkarz udzielił pierwszej pomocy potrąconemu pieszemu
Następny artykułRemont kościoła Świętego Ducha. Będą nowe zakrystie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj