Ul. Lotników. Z nowym chodnikiem wygodniej i bezpieczniej

0

Mieszkańcy os. Kluczewo mogą już korzystać z nowego chodnika przy ul. Lotników. Na wysokości przejazdu kolejowego pojawił się ciąg pieszy. Miejsce zostało odpowiednio oznakowane.

Wcześniej przy przejeździe była nieutwardzona ścieżka, z której często korzystali mieszkańcy. W ramach inwestycji wykonano roboty ziemne i warstwy podbudowy. Nawierzchnia nowego chodnika i zjazdu z ul. Lotników powstała z kostki betonowej i kostki kamiennej. Dodatkowo wyregulowano studzienki infrastruktury technicznej.

Również na samym przejściu kolejowym pojawiła się nowa nawierzchnia. Została wykonana z płyt CBP. To komfortowe rozwiązanie zarówno dla pieszych, jak i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wózków dziecięcych.

Ustawiono także dobrze widoczne, biało-czerwone barierki, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych. Ich montaż został uzgodniony przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Ostatnim etapem prac były roboty porządkowe i zakładanie zieleńców.

Wartość prac to ponad 118 tys. zł.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułKto na ławnika?
Następny artykułRuszyła budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Ze Stargardu przez Łasztownię do Niebuszewa – bez przesiadki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj