Nowe przepisy o rejestracji auta. Powiat otwiera „zieloną linię” dla przedsiębiorców

0

Przedsiębiorcy i właściciele komisów będą mogli w nowym roku skorzystać ze szczególnego trybu planowania i umawiania wizyt w Wydziale Komunikacji. Do ich dyspozycji oddana zostanie telefoniczna „zielona linia”.

Znowelizowane przepisy prawa o ruchu drogowym nakładają po Nowym Roku sankcje finansowe na kupujących i sprowadzających auta „z drugiej ręki”, jeśli nie zarejestrują pojazdu w ciągu 30 dni od daty zakupu lub sprowadzenia z zagranicy.

Dotyczy to zarówno indywidualnych właścicieli, jak i przedsiębiorców prowadzących komisy samochodowe. Decyzją starosty stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, przedsiębiorcy i właściciele komisów będą mogli w nowym roku skorzystać ze szczególnego trybu planowania i umawiania wizyt w Wydziale Komunikacji. Do ich dyspozycji oddana zostanie telefoniczna „zielona linia”, ułatwiająca ustalenie terminu wizyty w sprawie rejestracji auta.

Dzięki tej linii przedsiębiorcy nie będą zmuszeni do oczekiwania w kolejce po rejestrację. Starosta stargardzki ma nadzieję, że w pierwszych dniach stycznia nie dojdzie do spiętrzenia spraw, w związku z wejściem w życie nowych przepisów.

Właściciele komisów sprowadzający auta „z drugiej ręki”, od dzisiaj – poniedziałek 30 grudnia – będą mogli zadzwonić pod nr tel. 91 48 04 900, aby umówić się na wizytę w Wydziale Komunikacji – bez konieczności pobierania biletu w systemie tego wydziału. Numer „zielonej linii” dedykowany jest wyłącznie przedsiębiorcom, zobowiązanym po Nowym Roku dopełnić formalności rejestracji auta w ustawowym terminie.

Indywidualnych nabywców lub sprowadzających auto z zagranicy nadal obowiązuje „system kolejkowy”.

Wprowadzenie telefonicznej możliwości umawiania wizyt zaoszczędzi czas przedsiębiorcom, zobowiązanych dopełnić w terminie ustawowy obowiązek rejestracji auta. Usprawni też obsługę innych interesantów Wydziału Komunikacji.

Znowelizowane przepisy od Nowego Roku dotyczą wszystkich: właścicieli aut oraz firmy sprowadzające samochody używane, oferowane później na sprzedaż w samochodowych komisach. Z obowiązku rejestracji w ciągu 30 dni, w razie niedopełnienia – zagrożonego karą finansową, wyłączono jedynie firmy sprzedające nowe auta (autoryzowani dilerzy), a także tych, którzy sprowadzają pojazdy spoza państw UE.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułPolicja podsumowuje „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”
Następny artykułOrkiestra Camerata Stargard karnawałowo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj