Policja podsumowuje „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”

0

Wzmożone działania stargardzkich policjantów, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu podczas świąt, trwały sześć dni. Akcja rozpoczęła się w Wigilię, a zakończyła w godzinach nocnych 29 grudnia 2019 r.

Święta Bożego Narodzenia były spokojne i bezpieczne. Stargardzcy funkcjonariusze podczas trzech świątecznych dni interweniowali 118 razy, natomiast w roku 2018 przeprowadzili 164 interwencji. Głównie były to zdarzenia dotyczące zakłócenia ładu i porządku publicznego, ale nie obyło się bez interwencji domowych.

– Bezpiecznie było również w ruchu drogowym. Podczas świąt nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Doszło do dwóch niegroźnych kolizji. W 2018 r. również nie odnotowaliśmy wypadku, natomiast zaistniało pięć kolizji – informuje asp. szt. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

W trakcie tegorocznych działań stargardzcy policjanci namierzyli sześciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość, a także zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.

Badaniu na zawartość alkoholu w organizmie lub środka działającego podobnie do alkoholu poddano pięciuset kierujących.

Przed policją kolejne działania sylwestrowo-noworoczne. W czasie działań Bezpieczny Nowy Rok policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, jak też sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

(r)

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułTwórczość Jagny Teresy Szwoch-Kałuży. Głównym tematem jest człowiek
Następny artykułNowe przepisy o rejestracji auta. Powiat otwiera „zieloną linię” dla przedsiębiorców


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj