PSONI zadba o parki miejskie

0

Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Stargardzie w różny sposób dba o rozwój oraz większą samodzielność podopiecznych, m.in. poprzez oferowanie im pracy. Gotują w „Centralnej Kuchni”, organizują imprezy okolicznościowe, prowadzą myjnię samochodową i pralnię dywanów. Teraz będą dbać o porządek w naszych parkach.

To zadanie powierzył im Zarząd Usług Komunalnych. Do ich głównych zadań należeć będzie zapewnienie czystości i porządku na terenie tzw. zieleni niskiej, a także wyposażenia. Osoby niepełnosprawne zadbają też o stan ciągów komunikacyjnych – ścieżek, alejek i chodników. PSONI będzie opiekować się parkami do 2022 r. Za tę pracę stowarzyszenie otrzyma ponad 450 tys. zł.

Członkowie PSONI zadbają o porządek we wszystkich stargardzkich parkach. To tereny o łącznej powierzchni ponad 37 hektarów.

Historyczną zabudowę Starego Miasta otaczają planty – jedno z piękniejszych miejsc w Stargardzie, chętnie odwiedzane przez mieszkańców. W ich skład wchodzą parki: Chrobrego, Piastowski, Popiela, Jagielloński, Zamkowy, a także ciąg spacerowy nad Iną (równoległy do ul. M. Skłodowskiej-Curie). Pozostałe parki to: 3. Maja, Batorego, Panorama i Podworski. Największy teren zielony w mieście to Park Chrobrego – jego powierzchnia wynosi prawie 10 ha. Najmniejszy jest z kolei Park Piastowski – 0,68 ha.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułRusza nabór do ArtFestiwalu Stargard 2020
Następny artykułOstrzeżenie przed nieuczciwymi sprzedawcami prądu i gazu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj