Europejski Szlak Gotyku Ceglanego – już bez Stargardu

1

Decyzja zapadła jeszcze w ubiegłym roku – za zgodą rady miejskiej Stargard wystąpił z międzynarodowego stowarzyszenia pn. Europejski Szlak Gotyku Ceglanego z siedzibą w Berlinie.

O tym, że nasze miasto było jego członkiem, wciąż świadczą tablice na gotyckich zabytkach Stargardu.

Jak głosi uzasadnienie uchwały, podjętej przez radnych, stowarzyszenie pn. Europejski Szlak Gotyku Ceglanego utworzone zostało w 2007 roku jako kontynuacja projektu finansowanego ze środków UE w ramach programu, którego celem była promocja zabytków architektury gotyckiej z terenu Pobrzeża Bałtyku.

W ciągu 12 lat nie zmieniła się formuła działania stowarzyszenia. Znacznie jednak wzrosły koszty administracyjne jego funkcjonowania, co spowodowało konieczność ograniczania wydatków na działania promocyjne i informacyjne, które obecnie obejmują jedynie utrzymanie wspólnej strony internetowej oraz wydawanych w cyklu rocznym lub dwuletnim drobnych broszur.

Roczna składka wynosi 2500 euro dla gmin i 600 euro dla organizacji turystycznych.

„Ze względu na powyższe, mając na uwadze podejmowane przez Gminę Miasto działania, których celem jest ograniczenie wydatków bieżących, a także na fakt, iż cele związane z informacją i promocją, dotyczącą stargardzkich zabytków architektury gotyckiej, mogą być realizowane w innych formułach i przy znacznie niższych kosztach we współpracy z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie, zasadne jest wystąpienie Gminy Miasto Stargard ze stowarzyszenia pn. Europejski Szlak Gotyku Ceglanego”.

bk

fot. Maciej Kuszela

Polub nas na Facebooku    

Poprzedni artykułOstrzeżenie przed nieuczciwymi sprzedawcami prądu i gazu
Następny artykuł„Teatr się robi” – warsztaty dla wszystkich


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj