„Teatr się robi” – warsztaty dla wszystkich

0

 W Książnicy Stargardzkiej rozpoczyna się realizacja wyjątkowego projektu, finansowanego w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. „Teatr się robi” to międzypokoleniowe warsztaty z lalkarstwa, których zwieńczeniem będzie przedstawienie „Bajkowy galimatias”.

Pierwsze przymiarki do tego wielozadaniowego projektu odbyły się w dwie grudniowe soboty.

– Co prawda budżet jest na rok 2020, ale my nie mogliśmy się już doczekać i rozpoczęliśmy realizację projektu w grudniu 2019. Za nami zajęcia warsztatowe, na których dzieci w wieku szkolnym, ich rodzice i dziadkowie świetnie się bawili, rozpoczynając wspólnie, w kilkuosobowych grupach, pierwsze prace nad lalkami – mówi Marcin Rumiński,  zastępca dyrektora Książnicy Stargardzkiej.

Efekty tej spotkań można podziwiać na facebookowym profilu Książnicy.

Warsztaty z lalkarstwa są adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzone są w Książnicy pod okiem fachowego pedagoga i plastyka Barbary Drozd. „Teatr się robi” to projekt realizowany przez cały 2020 rok, oprócz miesięcy wakacyjnych (lipiec, sierpień). Dołączyć do niego można w każdej chwili. Zajęcia odbywają się o stałej porze w soboty, wyjątkiem są ferie zimowe, kiedy to lalkarze będą w pierwszym tygodniu spotykać się prawie codziennie. Poniżej harmonogram na najbliższe miesiące:

11, 18 STYCZNIA/soboty

godzina 12:00 – 13:30;

1, 8, 15 LUTEGO/soboty

godzina 12:00 – 13:30;

10, 11, 12, 13 LUTEGO/ FERIE ZIMOWE

godzina 11:00 – 13:00;

7, 14, 21 MARCA/soboty

godzina 12:00 – 13:30;

4, 18 KWIETNIA/soboty

godzina 12:00 – 13:30;

2, 9, 16, 23 MAJA/soboty

godzina 12:00 – 13:30;

6, 13, 20 CZERWCA/soboty

godzina 12:00 – 13:30.

W czasie warsztatów powstanie kilkanaście lalek, przedstawiających znane postacie z bajkowego świata: Czerwony Kapturek, Smok, Baba Jaga, postacie magiczne, fantastyczne i superbohaterowie , jak choćby Spiderman, Batman i Joker. Uczestnicy będą robić lalki z tradycyjnych materiałów, jak gazety, plastelina, drewno, a następnie projektować i szyć dla nich charakterystyczne kostiumy i dekoracje pod fachowym okiem pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – sekcja rękodzieła.

Pierwsze przedstawienie – „Bajkowy galimatias” – w grudniu 2020 roku. Na bazie przygotowanych w projekcie lalek, w Książnicy Stargardzkiej powstanie teatr, który będą tworzyć chętni stargardzianie. Zdobyte w czasie warsztatów umiejętności lalkarskie zostaną wykorzystane do przygotowania kolejnych postaci oraz scenografii dla realizowanych w powstałym teatrze przedstawień.

(r), fot. – źródło: Książnica Stargardzka

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułEuropejski Szlak Gotyku Ceglanego – już bez Stargardu
Następny artykułMPGK odbierze wyrzucone choinki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj