Toast noworoczny starosty i prezydenta – za dobry 2020 rok

0

Rocznicowe spotkanie samorządowców miasta i powiatu, szefów spółek miejskich, instytucji, służb i innych gości, także stargardzkiego posła, tym razem odbyło się w sali gimnastycznej ZSB-T. I jak zwykle w takich okolicznościach było okazją do podsumowania minionego roku. Oba samorządy zrobiły to w formie filmów.

Na początek zebrani obejrzeli spektakl „Tuwimowo” w wykonaniu grupy Galimatias ze Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima w Stargardzie. Grupa 18 uczniów o różnym stopniu niepełnosprawności przedstawiła najbardziej znane wiersze patrona szkoły.

Gospodarze powiatowo-miejskiego spotkania noworocznego podzielili się z zebranymi kilkoma refleksjami.

Starosta Iwona Wiśniewska podkreśliła, że w 2019 roku powiat realizował głównie inwestycje drogowe we współpracy z innymi samorządami, korzystając z nowego instrumentu wspierania takich inwestycji – Funduszu Dróg Samorządowych.

Przypomniała też trudną sytuację w szkolnictwie, z jaką władze powiatu musiały się zmierzyć minionego roku: strajki w szkołach, obawy o egzamin dojrzałości czy „oświatowe tsunami” (podwójne roczniki od 1.09) będące skutkiem nowej ustawy o reformie oświaty.

– Udało się nam z tym wszystkim poradzić – stwierdziła starosta.

Iwona Wiśniewska przyznała, że nadal niepokoi sytuacja stargardzkiego szpitala.

– Patrząc na pana posła, proszę o rządowe decyzje, które zabezpieczą zdrowie i życie mieszkańców powiatu – mówiła starosta do Michała Jacha.

Na koniec powiedziała: – Jesteśmy, jako zarząd, w nowym składzie. Myślę, że nasze działania możemy ocenić na mocną czwórkę.

Film – podsumowanie 2019 r. w powiecie:

https://www.youtube.com/watch?v=MoLyhtEt3h4

Prezydent Rafał Zając mówił o przyszłych wyzwaniach: – Chcemy, aby w Stargardzie żyło się jak najlepiej. Żeby ludzie nie wyjeżdżali stąd, żeby chcieli tu pracować i zakładać rodziny.

Dlatego tak ważne są inwestycje, m.in. przebudowa komunikacyjna miasta. W tym roku przeznaczonych jest na nie w budżecie 46,5 mln zł.

– Jeśli Stargard ma być dobrym miejscem do życia, musi mieć dobrą ofertę edukacyjną, możliwość atrakcyjnego spędzania czasu m.in. przez dzieci i seniorów, ciekawą ofertę kulturalną. Musi też dbać, aby także słabszym żyło się tu dobrze. To wszystko zależy od Państwa. Proszę, abyśmy wszyscy nie odpuszczali – powiedział prezydent, dodając: – Tak, jesteśmy pod szczęśliwą gwiazdą, Stargard jest!

Film – podsumowanie 2019 r. w mieście:

https://www.youtube.com/watch?v=vPBfX36gzXM

Poseł Michał Jach stwierdził: – To był dobry rok dla Stargardu i dla Polski. Dziękuję wszystkim, którzy upiększają naszą lokalną, regionalną rzeczywistość. Życzę, aby nasz powiat rozwijał się, żeby gminy były perełkami, a nasi mieszkańcy byli zadowoleni ze swoich gospodarzy.

– Jestem tu pierwszy raz, ale czuję się jak w domu – mówił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Gdy na salę wniesione zostały kieliszki szampana (bezalkoholowego, jak podkreślono), starosta Iwona Wiśniewska i prezydent Rafał Zając, wznosząc toast, życzyli mieszkańcom spełnienia marzeń – prywatnych i zawodowych, a samorządowcom – udanej realizacji zaplanowanych projektów.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułWypadkowy piątek na ulicach Stargardu
Następny artykułWOŚP 2020. W Stargardzie też rekord


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj