Nowe radiowozy dla policji – dzięki pomocy miasta

1

Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie przybyły cztery nowe pojazdy – trzy marki hyundai i30 combi oraz jeden volkswagen t6 furgon, z czego trzy radiowozy oznakowane, w tym vw t6 – do referatu patrolowo- interwencyjnego , i jeden hyundai i30 nieoznakowany.

Łączny koszt ich zakupu to około 460 tys. zł  – w połowie sfinansowała je policja, a w połowie – miasto.

– Wymiana sprzętu policji to długi proces. Z pewnością należy go kontynuować. Mam nadzieję, że przekazane dzisiaj samochody posłużą jak najlepiej w codziennej pracy funkcjonariuszy. Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Stargardu poczucia bezpieczeństwa. Cieszę się, że wspólnymi siłami możemy podejmować skuteczne działania w tym zakresie – mówił na terenie stargardzkiej komendy policji prezydent Rafał Zając.

Od wczoraj nowy tabor stargardzkiej KPP to:

– vw t6 typu furgon – auto z 2-litrowym silnikiem diesla i mocą 150 km; pojazd wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, czujniki parkowania oraz kamerę cofania.

– kolejne dwa oznakowane radiowozy to hyundai i30 wersja combi – auta z silnikami benzynowymi o pojemności 1400 cm3 i mocy 103 km; wyposażone w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, kamerę cofania oraz czujniki parkowania.

– nieoznakowany radiowóz, który na co dzień użytkowany będzie przez policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego, to również hyundai i30 z silnikiem 1400 cm3 i mocą 103 km.

Radiowozy poświęcił ks. dr Andrzej Posadzy, administrator stargardzkiej kolegiaty.

Podczas uroczystości przekazania policji tych pojazdów, KPP otrzymała również sprzęt specjalistyczny, który zakupiony został także dzięki środkom z budżetu Stargardu.

Funkcjonariusze otrzymali 30 szt. najnowszych urządzeń do weryfikacji stanu trzeźwości i-BLOW, kamerę specjalistyczną firmy bosch, 4 lornetki (w tym lornetkę noktowizyjną dzień – noc wraz ze statywem), elektroniczną wagę. Ponadto miasto przekazało środki na adaptację zawodową, a także elementy odblaskowe – w sumie 69 tys. zł.

Łączna kwota przekazana na wyposażenie dla stargardzkich mundurowych to prawie 530 tys. zł.

Uroczystość stała się okazją do promocji zawodu policjanta. Gospodarz uroczystości komendant powiatowy policji w Stargardzie insp. Robert Nowak wraz z m.in. starostą Iwoną Wiśniewską i prezydentem Rafałem Zającem zachęcali do promowania zawodu policjanta w myśl hasła „Zostań ostań jednym z nas”.

(r) – źródło: KPP w Stargardzie, UM w Stargardzie

fot. – źródło: UM w Stargardzie

Polub na na Facebooku

Poprzedni artykułSpotkanie autorskie z Arturem Baniewiczem
Następny artykułMetaNoja z Kijowa znów zaśpiewa kolędy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Auta dla policji należą sie jak psu buda. Zrobiono z tego święto świecko-katolickie. Trzy auta święciło trzech plebanów. Kilkanaście osób odeszło od stanowisk pracy po to by powdzięczyć się przy podstawowym narzędziu pracy policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj