Nowe radiowozy dla policji – dzięki pomocy miasta

1

Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie przybyły cztery nowe pojazdy – trzy marki hyundai i30 combi oraz jeden volkswagen t6 furgon, z czego trzy radiowozy oznakowane, w tym vw t6 – do referatu patrolowo- interwencyjnego , i jeden hyundai i30 nieoznakowany.

Łączny koszt ich zakupu to około 460 tys. zł  – w połowie sfinansowała je policja, a w połowie – miasto.

– Wymiana sprzętu policji to długi proces. Z pewnością należy go kontynuować. Mam nadzieję, że przekazane dzisiaj samochody posłużą jak najlepiej w codziennej pracy funkcjonariuszy. Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Stargardu poczucia bezpieczeństwa. Cieszę się, że wspólnymi siłami możemy podejmować skuteczne działania w tym zakresie – mówił na terenie stargardzkiej komendy policji prezydent Rafał Zając.

Od wczoraj nowy tabor stargardzkiej KPP to:

– vw t6 typu furgon – auto z 2-litrowym silnikiem diesla i mocą 150 km; pojazd wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, czujniki parkowania oraz kamerę cofania.

– kolejne dwa oznakowane radiowozy to hyundai i30 wersja combi – auta z silnikami benzynowymi o pojemności 1400 cm3 i mocy 103 km; wyposażone w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, kamerę cofania oraz czujniki parkowania.

– nieoznakowany radiowóz, który na co dzień użytkowany będzie przez policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego, to również hyundai i30 z silnikiem 1400 cm3 i mocą 103 km.

Radiowozy poświęcił ks. dr Andrzej Posadzy, administrator stargardzkiej kolegiaty.

Podczas uroczystości przekazania policji tych pojazdów, KPP otrzymała również sprzęt specjalistyczny, który zakupiony został także dzięki środkom z budżetu Stargardu.

Funkcjonariusze otrzymali 30 szt. najnowszych urządzeń do weryfikacji stanu trzeźwości i-BLOW, kamerę specjalistyczną firmy bosch, 4 lornetki (w tym lornetkę noktowizyjną dzień – noc wraz ze statywem), elektroniczną wagę. Ponadto miasto przekazało środki na adaptację zawodową, a także elementy odblaskowe – w sumie 69 tys. zł.

Łączna kwota przekazana na wyposażenie dla stargardzkich mundurowych to prawie 530 tys. zł.

Uroczystość stała się okazją do promocji zawodu policjanta. Gospodarz uroczystości komendant powiatowy policji w Stargardzie insp. Robert Nowak wraz z m.in. starostą Iwoną Wiśniewską i prezydentem Rafałem Zającem zachęcali do promowania zawodu policjanta w myśl hasła „Zostań ostań jednym z nas”.

(r) – źródło: KPP w Stargardzie, UM w Stargardzie

fot. – źródło: UM w Stargardzie

Polub na na Facebooku

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Auta dla policji należą sie jak psu buda. Zrobiono z tego święto świecko-katolickie. Trzy auta święciło trzech plebanów. Kilkanaście osób odeszło od stanowisk pracy po to by powdzięczyć się przy podstawowym narzędziu pracy policji.

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię