Masz swój PIT za 2019 r.? Stargardzka Karta Mieszkańca czeka

9

Na posiadaczy SKM czeka wiele zniżek i korzyści: tylko 40 zł za bilet miesięczny MPK, 20 zł ulgowy; 15 zł za bilet do kina SCK w niedzielę i jedyne 32 zł za cztery wejścia na basen OSiR. Wniosek o wydanie karty można złożyć w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim, w urzędzie przy ul. Czarnieckiego 17 i – najwygodniej – przez internet.

Jak informuje magistrat, zniżki będą obowiązywać od 1 lutego br. (sobota).

SKM to wiele korzyści zarezerwowanych wyłącznie dla mieszkańców Stargardu. Aby otrzymać kartę, należy w zeznaniu podatkowym wpisać zarówno adres zamieszkania w naszym mieście, jak i wskazać Urząd Skarbowy w Stargardzie. Potrzebny będzie dokument potwierdzający tożsamość (ze zdjęciem) oraz pierwsza strona PIT za 2019 r. lub zaświadczenie z Urzędu Skarbowego ze wskazaniem Stargardu jako miejsca zamieszkania.

Wnioski o wydanie SKM można złożyć przez internet. Wystarczy kliknąć tutaj albo skorzystać ze skrzynki elektronicznej ePUAP (adres: /umstargard/SkrytkaESP). Przy tych opcjach po zgłoszeniu trzeba przyjść do Ratusza lub Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego i odbierając kartę, przedstawić do wglądu pozostałe dokumenty. W tych dwóch miejscach można też dostać kartę bez korzystania z internetu.

Posiadacze ważnej Stargardzkiej Karty Dużej Rodziny bez wymieniania karty korzystają ze wszystkich zniżek, które daje Stargardzka Karta Mieszkańca. To samo dotyczy właścicieli Stargardzkiej Karty Seniora. Wyjątkiem są osoby w wieku między 60 a 70 lat, chcące skorzystać ze zniżek na przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. Aby móc kupić tańsze bilety MPK, muszą wyrobić Stargardzką Kartę Mieszkańca.

SKM wydawana jest w formie plastikowej karty zbliżeniowej lub aplikacji na smartfony. Wnioskodawcy sami mogą wybrać, która forma jest dla nich najwygodniejsza. Więcej informacji o SKM i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są tutaj.

Ważne wskazówki:

– Upewnij się u swojego pracodawcy, czy w dokumentach widnieje twój adres zamieszkania w Stargardzie. Jeśli nie – zaktualizuj go jak najszybciej. Meldunek w tym przypadku nie decyduje. Liczy się tylko miejsce zamieszkania.

– Korzystający z usługi Twój e-PIT powinni sprawdzić, czy w przygotowanym rozliczeniu w polu miejsce zamieszkania jest Stargard i w rubryce Urząd Skarbowy widnieje Urząd Skarbowy w Stargardzie.

– Wnioskując o SKM dla swojej rodziny, musisz znać nr PESEL każdego z jej członków.

(r)

fot. – źródło: UM w Stargardzie

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Pierwszy sparing, pierwsze odejścia
Następny artykuł3. rocznica śmierci prezydenta Sławomira Pajora. Pamiętamy i dziękujemy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

9 KOMENTARZE

  1. Trochę slabe jesli chodzi o okoliczne wsie. Lipnik, Grzędzice itd. Podatki placimy w Stargardzie, ale juz adres zamieszkania mamy we wsi. Zakupy robimy w Stargardzie,z uslug korzystamy w Stargardzie, rozrywka w Stargardzie i podatki tez w Stargardzie. Nalezymy do gminy Stargard, wiec moze warto to wziac pod uwage

  2. Ad. Tadeusz Wasze podatki PIT trafiają chyba do gminy a nie do miasta. Oczekiwania zatem trochę na wyrost. Miasto robi ulgi dla płatników PIT z miasta. No chyba, że miasto dogada się z gminą i zrobią coś razem…

  3. Program fajny, atrakcyjne korzyści. Szkoda tylko, że nie przemyślano zapisów regulaminu, w którym wymaga się przedstawienia PIT-u za 2019r. Zgodnie z przepisami, pracodawcy mają obowiązek przekazać PIT pracownikowi do 02.03.2020r. Dopiero wtedy można rozliczyć podatek z US. Jak się dowiedziałem w BOK w UM w Stargardzie na ul.Czarnieckiego, na dzień 10.02.2020r. wydano ok. 550 kart (nie wiem ile z tego to Stargardzka Karta Mieszkańca; wydawane są jeszcze Karty Dużej Rodziny i Karty Seniora). Przyjmując, że do posiadania karty uprawnionych jest przykładowo 2/3 mieszkańców czyli ok. 40 tys., a z tego będzie chciała skorzystać powiedzmy połowa czyli 20 tys., to liczba 550 wydanych do tej pory kart wydaje się niezbyt okazała. Zakładam, że głównym powodem jest właśnie brak możliwości rozliczenia PIT-u za 2019r. Mieszkam w Stargardzie od zawsze i tu od 20 lat rozliczam PIT. Mimo tego nie mogę skorzystać z tego „sztandarowego” pomysłu miasta na 2020 rok. Szkoda …

  4. właśnie wymagane jest przedstawienie pierwszej strony rozliczenia PIT za 2019r., wszyscy którzy mają podany ADRES ZAMIESZKANIA na terenie miasta Stargard oraz mają wskazany do rozliczenia URZĄD SKARBOWY W STARGARDZIE mogą ubiegać się o ta kartę, dużo wniosków jeszcze nie wpłynęło ponieważ pracodawca ma czas na wystawienie PIT-11 do końca lutego

  5. Fakt, pracodawca ma czas do 02.03.2020 w tym roku ale do urzędu musiał wysłać wcześniej, wystarczy zalogować się do usługi Twój e-PIT i tam już dane z pit-11 są wykazane, chyba, że jakiś pracodawca nie przekazał PIT-11 w terminie do US . PS uprzedzam od razu teksty typu „żeby się zalogować trzeba mieć pit 11 za 2019” ponieważ można założyć Profil zaufany i wtedy te dane nie są potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj