Powstaje nowa droga na Pyrzyckim. Prace idą pełną parą

0

Trwa budowa nowej drogi na osiedlu Pyrzyckim, będącej przedłużeniem ul. Powstańców Warszawy. Gdy już będzie gotowa, kierowcy wygodnie wjadą na ul. Broniewskiego, gdzie powstanie rondo.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wykonało już w sieć wodociągową. Teraz buduje kanalizację sanitarną. Powstaje też kanalizacja deszczowa pod nową drogę.​

W sumie powstanie ponad kilometr jezdni o 7 m szerokości, a także chodniki po obu stronach ulicy i ścieżka rowerowa. W ramach inwestycji wybudowany też zostanie, oczekiwany przez mieszkańców, fragment drogi z minirondem, biegnący od skrzyżowania ul. Powstańców Warszawy z ul. Miłą.

Powstająca infrastruktura będzie bardzo przydatna zarówno dla obecnych, jak i przyszłych mieszkańców wciąż rozrastającego się os. Pyrzyckiego. Przyjęty w ubiegłym roku plan zagospodarowania przestrzennego zakłada budowę w tej okolicy mieszkań dla nawet 4 tys. osób.

Inwestycja zdecydowanie ułatwi zmotoryzowanym mieszkańcom powrót do domów, jak i wyjazd z osiedla. Całość ma być gotowa do końca 2020 r.

Na budowę tej drogi miasto pozyskało ponad 3, 3 mln zł dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, realizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury. Całość inwestycji pochłonie prawie 7 mln zł.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułNa os. Lotnisko przybędzie nowych mieszkań i żłobek
Następny artykułTrasa rowerowa Bielkowo – Miedwie otwarta. Torpedownia w zasięgu rowerzystów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj