PGE Spójnia Stargard. Rozbili Polpharmę

0

Podopieczni Jacka Winnickiego kontynuują zwycięską passę. Wygrali drugi mecz z rzędu, tym razem u siebie z Polpharmą Starogard Gdański.

PGE Spójnia Stargard – Polpharma Starogard Gdański 92:71 (24:17, 25:11, 21:29, 22:14)

PGE: Cowels 33, Kostrzewski 23, Młynarski 14, Bochno 9, Olisemeka 7, De Leon 4, Gintvainis 2, Brenk 0, Górzyński 0, Huk 0

Polpharma: Prahl 18, Paliukenas 16, Wilkins 9, Williams 8, Hick 8, Gołębiowski 6, Dzierżak 4, Motylewski 2, Urbański 0, Daszke 0

To było koszykarskie show w wykonaniu Spójni, a w roli głównej wystąpił Raymond Cowels III, zdobywca aż 33 punktów.

Polpharma zdołała dotrzymać kroku przez zaledwie pół pierwszej kwarty. Później do głosu doszli Mateusz Kostrzewski i Raymond Cowels, którzy jeszcze w tej części meczu wypracowali dla Spójni 7-punktową przewagę.

W drugiej odsłonie kosz rywala zaczął dziurawić Mateusz Kostrzewski. „Trójkami” wsparł go Mateusz Bochno, a w końcówce zza linii 6,25m dwukrotnie trafił również Kacper Młynarski. Na długą przerwę stargardzianie schodzili prowadząc 21 oczkami.

Po zmianie stron podopieczni Jacka Winnickiego nie grali już tak skutecznie. Jokūbas Gintvainis nie mógł się wstrzelić za „3”, a i u Rymonda Cowelsa piłka nie potrafiła znaleźć drogi do kosza. Wykorzystała to Polpharma, zbliżając się na 13 punktów.

Niepewny w wykonaniu Spójni był także początek czwartej kwarty. Goście przez trzy minuty utrzymywali dystans z trzeciej odsłony, licząc na dalszą minimalizację strat. Wtedy jednak rozpoczęła się punktowa seria Spójni. 8 oczek z rzędu dało gospodarzom komfort, a rywala pozbawiło złudzeń.

Podopieczni Jacka Winnickiego balansują na granicy strefy play-off. Aktualnie zajmują 9. miejsce. Mają tyle samo punktów, co ósmy WKS Śląsk Wrocław, ale przegrany nieznacznie u siebie mecz.

W najbliższy piątek Spójnia zmierzy się na wyjeździe z Anwilem Włocławek. Początek o godz.17.30. Spotkanie będzie transmitowane w Polsat Sport Extra.