Wielkie strzyżenie dla Dawida. Akcja pomocy uczniowi ZSB-T, potrąconemu przez samochód na pasach

0

1 lutego br. (sobota) w godzinach 8.00-20.00 odbędzie się akcja charytatywna „Wielkie strzyżenie dla Dawida”. Cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Dawida Kowalczyka – ucznia stargardzkiej „budowlanki”, który uległ poważnemu wypadkowi.

Absolwenci i obecni uczniowie dzięki swojej pasji zawodowej pomogą w walce o to, co najcenniejsze – życie Dawida.

„Zapraszamy wszystkich, by skorzystali z usług fryzjerskich i zasilili konto fundacji dla Dawida. „Wielkie strzyżenie” odbędzie się w zakładzie fryzjerskim Elvis, mieszczącym się przy ul. Skarbowej 20/4 w Stargardzie. Zachęcamy do zapisywania się osobiście lub przez aplikację zakładu” apelują organizatorzy akcji.

Jej pomysłodawczynią jest Julia Orzechowska z Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych, ucząca się w zawodzie fryzjer. Pomagać jej będą absolwenci i obecni uczniowie – fryzjerzy.

Informacje o Dawidzie:

17-letni Dawid Kowalczyk, uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie, 27 października 2019 r. około godz. 19.50 w Chociwlu został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych.

Dawid, zawodnik LKS „Piast” Juniorzy Chociwel, w dniu zdarzenia reprezentował „Piast” Chociwel na meczu w Radowie Małym, gdzie strzelił pierwszą w swojej karierze bramkę.

Obrażenia ciała Dawida są rozległe, stan poszkodowanego bardzo ciężki: uraz wielonarządowy, złamanie żeber, miednicy, kości czaszki, stłuczenie mózgu. Wyniki badań wskazują na konieczność wykonania operacji głowy – założenie czujnika ciśnienia. Po kilku tygodniach, w wyniku kolejnych badań, okazało się, że w głowie zatrzymuje się woda. Dawid przeszedł kolejną operację założenia zastawki.

Dawid przebywa w szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii. Jest w stanie śpiączki, dotąd nie wybudził się. Ma kłopoty z samodzielnym oddychaniem. Nie ma z nim kontaktu, chociaż jest przytomny.

10 grudnia 2019 r. Dawid skończył 18 lat, miał plany i marzenia jak każdy nastolatek. Swoją osiemnastkę obchodził na łóżku szpitalnym w gronie najbliższych.

W dalszej perspektywie Dawid potrzebuje długotrwałej rehabilitacji, której koszty przewyższają możliwości finansowe rodziny.

(r) – źródło: ZSB-T

Poprzedni artykułMała książka – wielki człowiek. Aby czytać od najmłodszego
Następny artykułBezpłatna pomoc prawna w powiecie stargardzkim – 2020 rok


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj