Stanisława Celińska – koncert „Malinowa…”

0

„Malinowa…” to najnowsza, studyjna płyta, składająca się z 14 utworów w wykonaniu niepowtarzalnej i charyzmatycznej Stanisławy Celińskiej (premiera 25 maja 2018 r.).

Płyta wyczekiwana przez wielbicieli artystki od sukcesu „Atramentowej” (status podwójnej Platynowej Płyty).

Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej pieśniarki, która wie, jak przyciągnąć słuchacza i na czas koncertu wprowadzić w kameralny nastrój.

Materiał to w większości autorskie teksty Stanisławy Celińskiej i trzy piosenki napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję – podobnie jak przy poprzednich płytach – odpowiedzialny jest Maciej Muraszko, który tym razem wzbogacił ją o nowe brzmienia.

Niespodzianką jest utwór „Ja-tu, Ty-tam”, zaśpiewany w duecie z Piotrem Fronczewskim, oraz gościnny udział akordeonisty Marcina Wyrostka.

Twórcy płyty „Malinowa…” Stanisława Celińska i Maciej Muraszko otrzymali nagrodę muzyczną Fryderyki 2019 w kategorii: Album Roku Muzyka Poetycka.

Maciej Muraszko – wszechstronny muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współpracował z wieloma artystami, m.in. z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Górnym, Ryszardem Rynkowskim, Michałem Bajorem, Robertem Janowskim, Rudi Schubertem, Mieczysławem Szcześniakiem, Maciejem Maleńczukiem, Edytą Górniak, Zbigniewem Wodeckim, Bogusławem Mecem, Alicją Majewską, Piotrem Gąsowskim, Krzesimirem Dębskim, Kevinem Davisem oraz Nippim Noyą, a także z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu, Orkiestrą Alex Band, Państwową Filharmonią w Poznaniu oraz Filharmonią Narodową w Warszawie.

Z upodobaniem eksperymentuje z różnymi gatunkami muzycznymi. Jest założycielem wielu formacji muzycznych, m.in. Kwartetu A2 z Krzysztofem Majchrzakiem, zespołu Los Locos, fm mooraho oraz Psychodancing.

Jest też twórcą muzyki do filmów dokumentalnych i reklamowych oraz muzyki filmowej i teatralnej oraz współczesnej (m.in. Warszawska Jesień, Tryptyk „Wierchy” na 70 perkusistów, organy i chór wykonany w Poznaniu, Genewie i w Barcelonie).

Koncert odbędzie się 10 marca 2020 r. (wtorek) o godz. 18.30.

Bilety: parter 110 zł, balkon 90 zł i 75 zł – już w sprzedaży.

(r) – źródło: SCK

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułPrezydent RP w Stargardzie. Jedni krzyczeli: „Andrzej Duda!”, drudzy: „Konstytucja!”
Następny artykułKoncert kolęd wschodniosłowiańskich


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj