Więcej eurofunduszy na PPNT. Będą uzbrajać kolejne tereny

0

Podobnie jak pierwszy, tak i drugi etap uzbrajania terenów w stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii otrzymał unijne dofinansowanie. Na kontynuację inwestycji podnoszących jego atrakcyjność samorząd województwa przeznaczył około 23 mln zł.

Umowę w tej sprawie podpisali w Szczecinie marszałek województwa Olgierd Geblewicz i prezydent Stargardu Rafał Zając.

– Dzięki środkom unijnym pomagamy lokalnym samorządom tworzyć dogodne warunki dla przedsiębiorców. Wiemy, jak ważna jest dobra infrastruktura, gdyż zachęca do inwestowania. Cieszą kolejne pozytywne zmiany w stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii, bo to dobry adres dla biznesu – podkreślił marszałek Olgierd Geblewicz.

W ramach projektu wykonana zostanie kanalizacja deszczowa wraz ze zbiornikami retencyjnymi, a także – w partnerstwie z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej – nowa sieć wodno-kanalizacyjna. Powstaną drogi wewnętrzne – 3 odcinki jezdni o łącznej długości prawie 1,5 km. Wzdłuż nowych dróg będą chodniki z kostki betonowej i komfortowe ciągi pieszo-rowerowe. Cały teren oświetli prawie 50 lamp z oprawami LED.

Koszt drugiego etapu uzbrajania terenów inwestycyjnych w PPNT to ponad 28 mln zł. Dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020 wyniesie prawie 23 mln zł.

– Ta inwestycja pozwoli uruchomić kolejnych 20 hektarów gruntów dla sektora MŚP. PPNT to ogromne  możliwości, które przygotowaliśmy dzięki unijnym środkom. Oferuje warunki dla każdego inwestora, zarówno dla dużych firm jak Bridgestone, Cargotec czy Radiometer, ale także dla mniejszych przedsiębiorców – mówił przy podpisywaniu umowy z marszałkiem prezydent Rafał Zając. – Miejsc dla biznesu w Stargardzie nie brakuje, bo oprócz Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii działa jeszcze Stargardzki Park Przemysłowy. Zatrudnienie znajduje w nich 6 tys. osób.

W PPNT, który jest jednym z największych zagospodarowanych obszarów  przemysłowych w naszym rejonie, zdecydowanie zwiększy się atrakacyjność kolejnych terenów. Dzięki uzbrojeniu następnych działek, możliwe będzie pozyskanie nowych inwestorów, co przełoży się na nowe miejsca pracy i rozwój całego Stargardu.

Realizacja projektu powinna zakończyć się w drugiej połowie 2021 r.

bk – źródło: Biuro Prasowe UM WZ, UM w Stargardzie

fot.: UM w Stargardzie (1-2), UM WZ (3-4)

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułMPGK już bez usług pogrzebowych
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Potrafili wyjść z opresji


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj