Stargardzkie TBS nominowane do tytułu Symbol Budownictwa Społecznego

0

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. uzyskało nominację do tytułu Symbol Budownictwa Społecznego 2020 w ogólnopolskim programie, którego celem jest promowanie najlepszych w swoich branżach podmiotów. Honorowane są te firmy i instytucje, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży.

Spółka została nominowana za Nową Generacja Usług Publicznych. Dotychczasowe działania, wybiegające poza przyjęty szablon dla TBS, były głównym powodem nominacji do nagrody. W ostatnim czasie spółka rozszerzyła swoją działalność i zrealizowała m.in. budynek oświatowy na os. Pyrzyckim. Zaczęła również intensywnie korzystać z środków unijnych na inwestycje własne – Stargardzkie Centrum Nauki i miasta – termomodernizacja. Pełniła również role inwestora zastępczego dla noclegowni, na które miasto otrzymało finansowe wsparcie z BGK.

STBS od lat w porozumieniu z BGK stosuje pionierskie rozwiązania w zakresie wykorzystania rządowych programów wsparcia budownictwa mieszkaniowego do realizacji mieszkań dla grup społecznych o specjalnych potrzebach. M.in. realizuje Program Pomocy Mieszkaniowej „Potrzebny Dom”, w ramach którego powstały mieszkania dla osób: niepełnosprawnych, w podeszłym wieku, opuszczających placówki opiekuńczo wychowawcze i rodziny zastępcze.

(r), fot. – źródło: STBS

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Potrafili wyjść z opresji
Następny artykułSSMSP Brama. Podsumowali swoją twórczość w 2019 roku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj