Dawna portiernia szpitala teraz miejscem dla cukrzyków

0

Budynek dawnej portierni przed wjazdem do stargardzkiego szpitala jest już oficjalną siedzibą Stowarzyszenia Edukacja-Zdrowie-Aktywność. Na co dzień organizacja wspiera osoby zmagające się z  cukrzycą. Doradza także i szkoli, propagując zdrowy tryb życia oparty na racjonalnej diecie, pomocnej nie tylko cierpiącym na jedną najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI w.

Nową siedzibę stowarzyszenia, które po przeprowadzce rozpoczyna kolejny etap działalności, otworzyli: starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego ZOZ Krzysztof Kowalczyk i Elżbieta Drobik, prezes Stowarzyszenia Edukacja-Zdrowie-Aktywność.

Jej lokalizacja ma duże znaczenie – tuż obok przychodni przyszpitalnych i oddziałów stargardzkiego szpitala. Nic dziwnego, że działające od 2016 r. stowarzyszenie zapowiada ścisłą współpracę z SPW ZOZ. Zyskają na niej pacjenci oraz mieszkańcy.

W siedzibie tej pod szyldem Edukacji-Zdrowia-Aktywności, w salce edukacji diabetologicznej, organizowane będą szkolenia profilaktyczne, poświęcone m.in. racjonalnej diecie dla osób z cukrzycą.

Nową siedzibę udało się urządzić dzięki wsparciu ze strony miasta i powiatu.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułStrzygli dla Dawida. Na leczenie i rehabilitację
Następny artykułAgnieszka Szumska walczy o życie i potrzebuje pomocy. Ma sześć guzów mózgu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj