Strzygli dla Dawida. Na leczenie i rehabilitację

0

Prawie 200 osób zgłosiło się na apel organizatorów akcji charytatywnej „Wielkie strzyżenie dla Dawida”, która odbyła się w zakładzie fryzjerskim Elvis przy ul. Skarbowej 20/4 w Stargardzie.

Przypomnijmy: 17-letni Dawid Kowalczyk – uczeń stargardzkiego Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych, zawodnik LKS „Piast” Chociwel – 27 października 2029 r. uległ poważnemu wypadkowi. Na przejściu dla pieszych w Chociwlu został potrącony przez samochód.

Dawid doznał rozległych obrażeń ciała, jego stan jest bardzo ciężki: uraz wielonarządowy, złamanie żeber, miednicy, kości czaszki, stłuczenie mózgu. Nastolatek trafił do szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie, gdzie był trzykrotnie operowany. Jest w stanie śpiączki. Ma kłopoty z samodzielnym oddychaniem.

10 grudnia 2019 r. Dawid skończył 18 lat, swoje urodziny obchodził na łóżku szpitalnym w gronie najbliższych.

W poniedziałek 3 lutego br., po 99 dniach pobytu w szczecińskim szpitalu, Dawid został przetransportowany na lotnisko w Goleniowie, skąd samolotem poleciał do Krakowa. Od tego dnia rozpoczęła się jego rehabilitacja w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum w Krakowie.

Na dłuższą metę jej koszty przewyższają możliwości finansowe rodziny. Dlatego uczniowie i absolwenci ZSB-T postanowili wspomóc walkę o życie kolegi. Z inicjatywy Julii Orzechowskiej z „budowlanki”, gdzie uczy się zawodu fryzjera, zaprosili wszystkich chętnych do uczestnictwa w „Wielkim strzyżeniu dla Dawida”.

Akcja trwała przez całą sobotę – od godz. 8:00 do 20:00. Klienci dopisali. Prawie 200 osób zdecydowało się ostrzyc lub zlecić mycie głowy i uczesanie. Najwięcej zgłosiło się młodych ludzi, w tym koledzy Dawida ze szkoły, którzy w geście solidarności z nim dali sobie ogolić głowę.

Płatności za usługę wędrowały do puszek. Ostatecznie zebrano ponad 8 tys. zł.

Zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Dawida nadal trwa – tutaj: https://zrzutka.pl/f9gsrm?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułJVP Steel – nowy inwestor w PPNT
Następny artykułDawna portiernia szpitala teraz miejscem dla cukrzyków


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj