Agnieszka Szumska walczy o życie i potrzebuje pomocy. Ma sześć guzów mózgu

0

Akcja na jej rzecz już trwa. Z apelem o wsparcie cierpiącej na rozległą chorobę nowotworową 46-letniej pani Agnieszki wystąpił mąż Jarosław Szumski. Do uczestnictwa w akcji zachęca mieszkańców miasta i powiatu także starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.

Dramat na rodzinę spadł nagle. Nikt nie spodziewał się, że z pozoru niewinne, później coraz bardziej nasilające się bóle głowy przyniosą straszliwą diagnozę: sześć guzów mózgu – glejak wielopostaciowy o IV stopniu złośliwości… Polscy lekarze uznali, iż wykryte guzy są nieoperacyjne.

Wobec braku jakiejkolwiek pomocy ze strony rodzimej służby zdrowia, rodzina pani Agnieszki rozpoczęła gorączkowe poszukiwania ratunku za granicą. Nadzieja przyszła z Niemiec, gdzie tamtejsi lekarze gotowi są poddać chorą immunoterapii. Takie leczenie jest jednak bardzo kosztowne, rodzina zaś i sama Agnieszka Szumska nie mają czasu, by dalej czekać. Stąd gorący apel o dobrowolne wpłaty najmniejszych nawet kwot.

Wystarczy otworzyć stronę:  https://www.siepomaga.pl/agnieszka-szumska, a później kliknąć ikonkę „wesprzyj”. Na leczenie pani Agnieszki ofiarodawcy wpłacili już ponad 48 tys. zł. Do pełnej kwoty rodzinie brakuje jeszcze ponad 364 tys. …

Są kolejne inicjatywy, które mają wesprzeć walkę o życie Agnieszki Szumskiej.

Stowarzyszenie 4X4 Zachodniopomorskie, którego członkowie są miłośnikami jazdy po bezdrożach, zaprasza do udziału w imprezie zaplanowanej na najbliższą sobotę 8 lutego. W jej trakcie kwestować będą na rzecz pani Agnieszki. Obok rywalizacji „terenówek” zaplanowano także atrakcyjne licytacje.

Impreza pod hasłem „Jedziemy dla Agnieszki” organizowana jest w Przypólsku, niedaleko miejscowości Mosty w gminie Goleniów. Do dyspozycji jest tam profesjonalna trasa dla maszyn z napędem 4X4. Swoich sił spróbować mogą też właściciele odpowiednio przygotowanych aut „cywilnych”. Początek atrakcji w sobotę od godz. 11.00. Wyjazd aut terenowych przewidziano o godz. 10.00 spod siedziby firmy Autos w Strachocinie. Dla „cywilnych” miejsce zbiórki zostało wyznaczone na godz. 11.00 przed firmą Marcotrans przy ul. Usługowej 6 w Stargardzie. Niezmotoryzowani mogą wybrać się specjalnie podstawionym autobusem, który odjedzie również z Usługowej o godz. 11.00 (powrót z imprezy ok. godz. 17). Terenowe zmagania na torze w Przypólsku zaplanowano ok. godz. 12.30. Wcześniej będzie można kibicować „Morsowaniu Twardzieli” w wodach jeziora Lechickiego – na plaży w okolicach Pogrzymia.

Sobotnim pokazom na torze w Przypólsku towarzyszyć będą licytacje, z których dochód przekazany zostanie dla Agnieszki Szumskiej. Baza miłośników off-road’u w Przypólsku będzie otwarta dla wszystkich w godz. od 11.00 do 17.00. Więcej informacji o imprezie (aktualizowanych na bieżąco) znajdziemy na profilu: https://www.facebook.com/stowarzyszenie4x4zachodniopomorskie/.

Miłośnicy bezdroży zachęcają do udziału w akcji, aby „wykręcić” dla pani Agnieszki niemałe kwoty. Obok innych maszyn, na tor w Przypólsku ma wjechać także kołowy transporter opancerzony Rosomak, którego możliwości podniosą na wyższy poziom poprzeczkę sobotniej imprezy.

(r), fot., ilustr. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułDawna portiernia szpitala teraz miejscem dla cukrzyków
Następny artykułBobry robią swoje nad Iną


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj