IMGW. Czeka nas rozległy i gwałtowny niż z porywistym wiatrem

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Pomorza Zachodniego. W nocy z niedzieli na poniedziałek (9-10 lutego) należy spodziewać się silnego wiatru, w porywach osiągającego prędkość nawet do 80-90 km/h.

Ostrzeżenie obowiązuje także w powiecie stargardzkim. Wiatr wiejący z zachodu i południowego zachodu będzie przybierał na sile już od niedzielnego wieczoru.

Alerty drugiego stopnia IMGW obowiązują w siedmiu województwach, w tym na Pomorzu Zachodnim. Należy liczyć się z tym, że porywy wiatru mogą spowodować straty materialne oraz utrudnić komunikację na drogach. Pogodowy alert zachowuje ważność do poniedziałku 10 lutego.

W związku ze wzmagającym się wiatrem zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Warto zabezpieczyć okna i usunąć z balkonów przedmioty, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu. Należy też liczyć się z utrudnieniami na drogach, spowodowanymi zwłaszcza przez powalone drzewa, oraz uszkodzeniem sieci energetycznych. Kierowcy powinni unikać parkowania pod drzewami oraz w pobliżu tablic reklamowych. Południowo-zachodni wiatr powinien osłabnąć najdalej we wtorek lub środę.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułFerie w Stargardzie 2020. Na uczniów czeka bogata oferta zajęć
Następny artykułKiedyś to były zimy! Lodołamacze miały co kruszyć


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj