Niosą nadzieję. Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

0

Ten Program Pomocy Dzieciom kierowany jest do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Rodziny zakwalifikowane do programu otrzymują pomoc w formie dostosowanej do potrzeb.

Program ma na uwadze dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego oraz innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Procedury programu zostały tak zaplanowane, by w jak najmniejszym stopniu obciążały wnioskodawców i stypendystów. Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia składają drogą elektroniczną wniosek, do którego nie muszą dołączać żadnych dokumentów. Dopiero po analizie wniosków następuje kontakt z rodzinami, wstępnie zakwalifikowanymi do programu. Wówczas rodziny mogą już kompletować dokumentację potrzebną do weryfikacji.

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin – jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Przyznane świadczenie pieniężne (stypendium) nie wymaga żadnego rozliczania i dokumentowania wydatków. O przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków decyduje rodzina.

Wnioski przyjmowane są do 5 marca 2020 roku.

„Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, nie ukończyło 25. roku życia, a Twoja rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, jesteś potencjalnym adresatem naszego stypendium” informuje Stowarzyszenie SPES.

Wszystkie informacje na stronie internetowej: http://www.dla-dzieci.spes.org.pl oraz na profilu fb Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie, SPES

Poprzedni artykułWspomnienie kompozytora Marka Jasińskiego
Następny artykułZbiorą i zutylizują padłe zwierzęta na poboczach dróg powiatowych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj