Zbiorą i zutylizują padłe zwierzęta na poboczach dróg powiatowych

0

Problem, komu zgłaszać przypadki padłych zwierząt, spotykanych na poboczach lub w pasach dróg – rozwiązany. Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie zawarł umowę z firmą specjalizującą się w usuwaniu i utylizacji padłej zwierzyny.

Zgodnie z umową, zawartą na 2020 r., o porządek w tych miejscach – w obrębie sieci dróg powiatowych, podlegającej ZDP – zadba firma Vicaro z Katowic.

Padłe zwierzęta spotykamy najczęściej na biegnących przez las odcinkach dróg. To najczęściej konsekwencja kolizji zwierzęcia z przejeżdżającym pojazdem. Zdarza się również, że wcześniej ranne zwierzę leży w pobliżu drogi.

Kwestia usuwania zwłok zwierzęcych, jak i rannych zwierząt – bezpośrednio z jezdni oraz pasa drogowego, to jeden z problemów związanych z utrzymaniem dróg powiatowych. Dlatego to zadanie powierzono specjalistycznej firmie.

Do jej zadań należy zbieranie z poboczy i pasów dróg powiatowych padłych zwierząt oraz fragmentów zwłok – w ramach utrzymania porządku i czystości na drodze oraz z zachowaniem odpowiednich przepisów sanitarnych. W zakresie obowiązków ujęto również transport zwłok zwierzęcych do miejsca składowania.

Uzgodniono też, że zlecenie zabrania padłego zwierzęcia może wydać bezpośrednio wykonawcy pracownik Służby Drogowej ZDP lub patrol policji.  Udostępniono również telefony kontaktowe. Dzwoniąc pod numer 798 602 555 lub 800 800 282, można zgłosić padłe zwierzę, zauważone na jezdni lub poboczu drogi. Telefony kontaktowe czynne są całą dobę, siedem dni w tygodniu.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułNiosą nadzieję. Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym
Następny artykułŻeby Stargard był miastem dla rowerów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj