Wybieramy książkę roku na Pomorzu Zachodnim

0

Do 28 lutego br. Książnica Pomorska w Szczecinie przyjmuje zgłoszenia na książkę roku 2019. Czeka na nią Nagroda Literacka „Jantar” Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, która zostanie przyznana w 2020 roku po raz pierwszy. 

Najlepsze dzieło – bez podziału na gatunki: może to być proza, poezja, reportaż, biografia, esej i szeroko rozumiana humanistyka o walorach literackich -wybierze kapituła, a laureat otrzyma statuetkę i gratyfikację finansową w wysokości 10 tys. zł. Zgłoszenia mogą wysyłać sami autorzy, wydawcy, biblioteki regionalne i lokalne oraz instytucje kultury.

– Fakt, że Pomorze Zachodnie będzie miało swoją nagrodę literacką, to efekt wielu lat starań, rozmyślań i dyskusji. Świat twórców literatury nie miał swojego wyróżnienia, stąd decyzja, abyśmy wypełnili tę próżnię – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Jantar przyznany będzie książce wydanej w 2019 roku, której autor mieszka na Pomorzu Zachodnim lub jest z nim związany.

Wybór laureata będzie zadaniem pięcioosobowego jury, w którego skład wchodzą literaturoznawcy, krytycy oraz przedstawiciele świata mediów. Werdykt ogłoszony zostanie jesienią.

Wydawcy i autorzy wydanej w roku 2019 książki mogą ją wysyłać na adres: Książnica Pomorska w Szczecinie, ul. Podgórna 15/16, 70-205 Szczecin, z dopiskiem Nagroda Literacka „Jantar”. Termin nadsyłania tytułów upływa z dniem 28 lutego 2020 roku.

Szczegóły na stronie Książnicy Pomorskiej w Szczecinie: https://www.ksiaznica.szczecin.pl/komunikaty/single/id/1088.

Adres do kontaktu: [email protected], tel. 91 48 19 175

(r) – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułChcesz iść na „łowy” z detektorem? Rób to legalnie
Następny artykułPomoc ofiarom przestępstw – bezpłatne porady


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj