Miasto wspiera szpital w zakupach nowego sprzętu

0

Ponad 660 tys. zł trafiło w 2019 r. z budżetu miasta na wyposażenie Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie. Dzięki tej pomocy szpital zakupił nowy sprzęt – m.in. stół operacyjny, mikroskop oraz urządzenia do endoskopii. Kolejną inwestycją była instalacja serwera z oprogramowaniem m.in. do przechowywania wyników badań pacjentów.

Najnowszy nabytek szpitala to nowoczesny, uniwersalny stół operacyjny. Sprzęt trafił na oddział ginekologiczno-położniczy, gdzie będzie wykorzystywany przy różnych zabiegach. Stół jest regulowany elektronicznie i ma wysokie obciążenie maksymalne. Za sprawą odpowiedniej konstrukcji przyda się zwłaszcza podczas wykonywania cięć cesarskich. Sprzęt ten zwiększy bezpieczeństwo i komfort pacjentek. Miasto przeznaczyło na jego zakup prawie 60 000 zł.

Pieniądze z budżetu miasta zostały też przeznaczone na serwer z oprogramowaniem pozwalającym przechowywać wyniki badań pacjentów. Dane z pracowni diagnostycznych wraz z opisami trafiają do biblioteki plików, gdzie pozostają przez 20 lat. Dodatkowo nowy serwer usprawni system wydawania elektronicznych recept i pozwoli w pełni uruchomić Elektroniczną Dokumentację Medyczną. Dotacja na ten cel to niemal 100 000 zł.

Dzięki temu, że miasto regularnie wspiera szpital, możliwa również była modernizacja dwóch wind. Ponadto zakupiono jeszcze: mikroskop do zabiegów laryngologicznych, videogastroskop do badań górnego odcinka przewodu pokarmowego i videokolonoskop do diagnostyki dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. FB/Szpital w Stargardzie

Poprzedni artykułPomoc ofiarom przestępstw – bezpłatne porady
Następny artykułLosy (nie)równoległe – przymusowo wysiedlanych Żydów ze Stargardu i Polaków z Kresów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj