Pomoc ofiarom przestępstw – bezpłatne porady

0

Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym roku trwa od 21 do 28 lutego. Akcja związana jest z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

W Polsce ustanowiono ten dzień z uwagi na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Temu, by zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc, służyć będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne, udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą: prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

W związku z powyższym w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie (ul. Warszawska 29) do 28 lutego w godzinach 10:00-14:00 stargardzcy policjanci pełnić będą dyżury oraz służyć pomocą osobom zainteresowanym.

W najbliższym tygodniu można też przyjść po bezpłatne wsparcie do Prokuratury Rejonowej (ul. Czarnieckiego 32 – fot.). Prokuratorzy dyżurować będą przez cały tydzień (21-28.02.) od 7:30 do 15:30. Osoby zainteresowane poznają swoje prawa i dowiedzą się, gdzie jeszcze mogą szukać pomocy.

W Stargardzie działa też Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Znajduje się przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (ul. Skarbowa 1). Pomoc potrzebującym udzielana jest w każdy poniedziałek i wtorek od 16:00 do 18:00. Najbliższy dyżur (poniedziałek 24.02.) będzie pełnić Agnieszka Trzpil-Florek ze stargardzkiej prokuratury.

(r)

fot. szczecin.po.gov.pl

Poprzedni artykułWybieramy książkę roku na Pomorzu Zachodnim
Następny artykułMiasto wspiera szpital w zakupach nowego sprzętu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj