Mamy stypendystów premiera i marszałka [aktualizacja]

0

W gronie wyróżnionych 188 uczniów z Pomorza Zachodniego, którzy otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/20 za najlepsze wyniki w nauce, znalazły się Weronika Gwit – uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie (fot. 1), i Alicja Zubek – uczennica Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie (fot. 2).

Weronika uczęszcza do czwartej klasy, kształcąc się w zawodzie technika logistyka. Uzyskała najwyższą średnią ocen 5,73. Jest również finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestniczyła również w unijnym projekcie realizowanym przez ZS nr 2, pod hasłem: „Dostosowanie jakości kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy”. Realizując swoje pasje i zainteresowania, bierze również aktywny udział w organizowanych przez szkołę przedsięwzięciach, takich jak Noc Muzeów czy 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najlepszych uczniów uhonorowano stypendiami premiera podczas uroczystej gali w szczecińskim I Liceum Ogólnokształcącym.

Dyplom potwierdzający uzyskanie stypendium Weronika odebrała z rąk Macieja Kopcia, podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, w obecności  Jolanty Stępczyńskiej, wicedyrektor ZS nr 2, i Małgorzaty Zarębskiej-Kuleszy, zachodniopomorskiej kurator oświaty.

Alicja Zubek z klasy IV Tż ZS nr 5 otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów już po raz trzeci z rzędu. Tym razem za średnią ocen 5,15.

Wsparcie dla stypendystów wynosi ogółem 3 tys. zł i jest wypłacane w dwóch ratach.

Poznaliśmy też stypendystów Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za osiągnięcia w sporcie za rok 2019. Jak informuje Biuro Prasowe UM WZ, jednym z nich jest lekkoatleta Paweł Misiaszek z LLKS Pomorze Stargard. Otrzymał stypendium w wysokości 2 tys. zł – kwota ta wypłacana będzie w 10 ratach.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie, ZS nr 5

Poprzedni artykułTrwa budowa Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie
Następny artykułInaczej niż dotąd – stypendia i nagrody prezydenta Stargardu dla twórców kultury


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj