Kolejny Klub Senior+ w mieście

0

Sprzęty do ćwiczeń, maszyna do szycia, projektor, a przede wszystkim miejsce do spotkań – z tego wszystkiego korzystają seniorzy z os. Kluczewo. Przy parafii pw. św. Krzyża uruchomiony został następny w Stargardzie Klub Senior+.

– Z radością obserwuję aktywność seniorów z naszego miasta. Jesteście wzorem do naśladowania. Pokazujecie nam wszystkim, że w każdym wieku można robić coś ciekawego. Jestem przekonana, że w nowym klubie będzie się dużo działo. Patrząc na frekwencję podczas otwarcia, nie mam wątpliwości, że to miejsce będzie tętniło życiem każdego dnia – mówiła zastępca prezydenta Ewa Sowa po przecięciu wstęgi.

Zanim powstał klub, w jego pomieszczeniach przeprowadzono remont. Pomalowano ściany, pojawiły się nowe drzwi.  Nowo powstała placówka została dobrze wyposażona. Seniorzy mogą korzystać ze sprzętu do ćwiczeń – bieżni, stacjonarnego roweru i orbitreku, aby być w formie przez cały rok, niezależnie od pogody. Dla miłośników rękodzieła zakupiono maszynę do szycia. Klubowicze chętnie też oglądają filmy wyświetlane za pomocą nowego projektora. Inną propozycją są spotkania przy grach planszowych. Seniorzy spotykają się przy ul. Lotników 8 od poniedziałku do piątku 15:00-18:00.

Koszt całej inwestycji to prawie 49 tys. zł. Miasto przeznaczyło na ten cel niemal 14 tys. zł, a pozostałe środki pochodzą z rządowego programu Senior+.

W Stargardzie jest kilka miejsc stworzonych specjalnie z myślą o osobach starszych. Przy ul. Limanowskiego 24 działa Dzienny Dom Senior+. Przy kolegiacie spotykają się bardzo aktywni seniorzy ze Stargardzkiej Starówki. Z kolei na os. Lotnisko jest pierwszy w naszym mieście Klub Senior+, prowadzony przez Stowarzyszenie Potrzebny Dom. Teraz na mapie Stargardu pojawił się kolejny taki punkt – klub na os. Kluczewo. Ponadto w Domu Kultury Kolejarza od lat funkcjonuje oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRodzinny koncert w Filharmonii. Stargardzianka wśród wykonawców
Następny artykułMajka Cierocka (1947-2020). Pozostawić po sobie ślad


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj