II LO. Chcą mieć oddział przygotowania wojskowego – pod pieczą MON

0

Oddział taki rozpocznie działalność w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Stargardzie, o ile pozytywną opinię wyrazi Minister Obrony Narodowej. Rada Powiatu Stargardzkiego wystosowała do resortu obrony formalny wniosek w tej sprawie.

Zgodnie z przepisami Prawa oświatowego, od września 2020 r. oddziały przygotowania wojskowego mogą być tworzone w czteroletnich liceach ogólnokształcących i pięcioletnich technikach, po uzyskaniu zezwolenia Ministra Obrony Narodowej. Rada powiatu wystąpiła o stosowną zgodę na prośbę dyrektora II LO. Placówka od dłuższego czasu prowadzi kształcenie o profilu wojskowym w tzw. klasach mundurowych. Nowo utworzony oddział – pod patronatem MON – otwiera większe możliwości nauki w tym zakresie. Jego absolwenci m.in. będą mogli przygotować się do dalszego kształcenia na interesujących ich kierunkach wojskowych.

Pozytywna decyzja ministra obrony umożliwi ogłoszenie wiosennej rekrutacji uczniów do nowego oddziału przygotowania wojskowego w II LO. Jego podstawę programową ma przygotować MON razem z resortem edukacji.

Szkoła, w której taki oddział zacznie funkcjonować, może otrzymać wsparcie finansowe z MON w wysokości 42 tys. zł.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułPogrzeb Majki Cierockiej
Następny artykułOświetlają łącznik Pogodna – Aleja Żołnierza  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj