MPK. Przesiadki z pomocnymi informacjami

1

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji wprowadziło kolejne udogodnienie dla pasażerów. Na monitorach w autobusach pojawiły się dodatkowe informacje. Oprócz nazwy najbliższego przystanku, wyświetlają się także numery linii, które zatrzymują się w danym miejscu.

Nowa funkcja przede wszystkim ułatwia pasażerom przesiadki. Czytelne oznaczenie ze strzałką wskazuje, jakie jeszcze autobusy zatrzymują się na konkretnym przystanku. To wygodne rozwiązanie – szczególnie dla osób, które rzadziej korzystają z komunikacji miejskiej albo poruszają się po różnych trasach. Dzięki dodatkowej informacji pasażerowie nie będą już mieć wątpliwości, czy powinni wysiąść w danym miejscu.

MPK wprowadza różne rozwiązania ułatwiające stargardzianom poruszanie się autobusami po mieście. Niedawno na przystankach przy ul. Czarnieckiego i ul. Szczecińskiej pojawiły się tablice dynamicznej informacji pasażerskiej. Wyświetlają się na nich aktualne godziny przyjazdu autobusów poszczególnych linii.

Dodatkowo od lutego posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca kupują bilety MPK w atrakcyjnych cenach – 40 zł za bilet sieciowy 30-dniowy normalny i 20 zł za ulgowy. Więcej informacji tutaj.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. FB/MPK Stargard

Poprzedni artykułMajka Cierocka (1947-2020). Pozostawić po sobie ślad
Następny artykułPogrzeb Majki Cierockiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Żeby chociaż ktoś miał czas na to, by pilnować aktualnego statusu tego co pokazują tablice a gdzie znajduje się autobus. Szczególnie na linii nr. 5 i 15. Autobus już w połowie trasy, szczególnie wtedy gdy kursują dodatkowo przez park przemysłowy to człowiek wsiada i nie wie czy dojedzie. bo cały czas podświetlony na czerwono przystanek początkowy. Pod urząd miejski i pod kamerkę wszystko ładnie wygląda a rzeczywistość inaczej weryfikuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj