Dwoje stargardzian z koronawirusem. Miasto zawiesza imprezy masowe

4

– To osoby, które wróciły z północnych Włoch. Ich stan jest dobry – informował dzisiaj wieczorem powiatowy inspektor sanitarny w Stargardzie Waldemar Kulpa na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z udziałem prezydenta Rafała Zająca.

Stargardzianie od środy przebywają na oddziale zakaźnym szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

Inspektor sanitarny poinformował też, że trzy osoby z najbliższego otoczenia dwojga zakażonych, mieszkające w Stargardzie, objęte zostały kwarantanną domową, która potrwa 14 dni.

Kilkadziesiąt osób jest pod nadzorem epidemiologicznym – podlegają mu osoby zdrowe, które wróciły z miejsc, gdzie występuje koronawirus, i z tego powodu  są monitorowane przez stacje sanitarno-epidemiologiczne.

– Apeluję do mieszkańców: podchodźmy do tego ze spokojem. Po konsultacji z sanepidem postanowiliśmy nie zamykać szkół i instytucji. Żeby maksymalnie ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu do soboty 14 marca br. wszelkich masowych zgromadzeń, których organizatorem lub współorganizatorem jest miasto – mówił prezydent Rafał Zając, dodając, że wystąpi do innych organizatorów imprez, aby także je zawiesili.

Jak informuje magistrat:

zawieszona zostaje działalność kina Stargardzkiego Centrum Kultury, nie odbędą się też inne wydarzenia organizowane przez SCK;

mecz Błękitni vs. Stal na stadionie przy ul. Ceglanej rozegrany będzie bez udziału publiczności;

gala wręczenia nagród prezydenta Stargardu dla najlepszych sportowców w SCK odbędzie się w innym terminie;

– bez udziału publiczności rozegrany zostanie mecz PGE Spójnia Stargard vs. Start Lublin w hali przy ul. Pierwszej Brygady.

Miasto apeluje do stargardzian o przestrzeganie podstawowych zasad mogących – tak samo, jak w przypadku różnych infekcji – zmniejszyć ryzyko zachorowań. Można się z nimi zapoznać klikając tutaj.

W razie wystąpienia niepokojących objawów (gorączka, kaszel, duszność) u siebie lub swoich bliskich, należy powiadomić:

telefonicznie Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Stargardzie: tel. 694 439 839 i 694 493 762

lub

– zadzwonić na ogólnopolską infolinię: tel. 800 190 590.

Do momentu uzyskania informacji trzeba unikać kontaktu z innymi osobami. NIE NALEŻY ZGŁASZAĆ SIĘ DO PRZYCHODNI I SZPITALA.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułNSH. Mieszczańska kamienica stargardzka
Następny artykułPożegnaliśmy Majkę Cierocką. W tle słychać było „Niczego nie żałuję”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

4 KOMENTARZE

  1. A dlaczego śmieszne? Zebrali się po to, by uspokoić mieszkańców. Samo zebranie tego”sztabu” wywołało zainteresowanie tak, jakby miało nagle dojść w mieście do apokalipsy. Czego się nie zrobi dla rozgłosu?

  2. Czy nie lepiej byłoby ograniczyć takie spędy? Ale jak zwykle chłopaki uważają,że nie ważnej jak mówią o mieście byle mówiono. A i przy okazji można blysnąć czymś.

  3. A może lepiej zawiesić zajęcia w szkołach i przedszkolach tak jak zrobi to od jutra Poznań. Ludzie boją się o własne dzieci. Minimalizujemy kanały zakażenia. Lepiej dmuchać na zimne niż doprowadzić do masowych zachorowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj