Olimpiada dla najlepszych uczniów ze szkół budowalnych

0

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie był organizatorem i gospodarzem XXXIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym. Uczestniczyło w niej 27 uczniów z 5 szkół budowlanych. Były to: Zespół Szkół Budowlanych ze Szczecina, Zespół Szkół nr 7 z Koszalina, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych z Gorzowa Wielkopolskiego, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza oraz ZSBT ze Stargardu.

Uczestnicy OWiUB to najlepsi uczniowie ze szkół budowlanych okręgu szczecińskiego, wyłonieni po eliminacjach szkolnych. Olimpiada ta jest organizowana od 1987 roku. Znajduje się w rejestrze olimpiad przedmiotowych MEN. Przygotowując się do udziału w zawodach, uczniowie wzbogacają swoje zainteresowanie budownictwem, pogłębiają wiedzę i umiejętności budowlane, zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi oraz są zachęcani do rozwijania swoich uzdolnień.

Trzech najwyżej uplasowanych uczniów będzie reprezentować okręg szczeciński na etapie centralnym, który skupia najlepszych uczniów ze szkół budowlanych z całej Polski. Uczestnicy będą walczyć o zwolnienie z egzaminu zawodowego i o indeks uczelni technicznych.

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych reprezentowali uczniowie: Bartosz Kosatka, Dawid Modrzejewski, Szymon Dudkowski i Mateusz Podolak.

Tradycją olimpiady jest włączanie się do jej organizacji firm i przedsiębiorstw działających na regionalnym rynku, nie tylko budowlanym. W tym roku sponsorami OWiUB na szczeblu okręgowym byli: Urząd Miejski, Starostwo w Stargardzie oraz firmy: FAKRO, PPG Deco, Marbud, Stowarzyszenie Producentów Cementu, Cukiernia Nova i Zakład Budowlany Wyrzykowski.

Upominki dla wszystkich uczestników i opiekunów, ufundowane przez sponsorów, wręczyli: starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa w Stargardzie Jerzy Hernet oraz dyrektor Wydziału Edukacji UM w Stargardzie Bronisław Stefanowicz.

(r)

fot.: ZSBT, Dagmara Ładniak

Poprzedni artykułOświetlają łącznik Pogodna – Aleja Żołnierza  
Następny artykułNSH. Mieszczańska kamienica stargardzka


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj