Oświetlają łącznik Pogodna – Aleja Żołnierza  

0

Trwa montaż latarń wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego, łączącego ul. Pogodną z Aleją Żołnierza. Mieszkańcy zyskają w tym miejscu 18 energooszczędnych słupów oświetleniowych. W ramach inwestycji, przy ul. Pogodnej dodatkowo doświetlone zostanie przejście dla pieszych.

Zakończyły się już prace przy kładzeniu instalacji elektrycznej. Nowe lampy pojawią się wzdłuż całego ciągu. To droga, którą o różnych porach poruszają się zarówno piesi, jak i rowerzyści. Oświetlenie poprawi ich bezpieczeństwo i komfort poruszania się.

Wszystkie słupy oświetleniowe będą miały oprawy LED. Dzięki temu rozbłysną mocnym światłem, pobierając jednocześnie niewiele prądu. Dodatkowo przy przejściu dla pieszych na ul. Pogodnej zamontowane zostaną dwie kolejne latarnie. Takie rozwiązanie zwiększy widoczność pasów, a tym samym poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Wartość tego przedsięwzięcia to ponad 118 000 zł. Inwestycja powinna zakończyć się najpóźniej w kwietniu. Prawdopodobnie jednak mieszkańcy już wcześniej będą przemieszczać się oświetlonym łącznikiem.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułII LO. Chcą mieć oddział przygotowania wojskowego – pod pieczą MON
Następny artykułOlimpiada dla najlepszych uczniów ze szkół budowalnych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj