Przebudowa Konopnickiej tuż, tuż

0

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych, 15marca br. (niedziela) rozpoczną się prace remontowe na ul. M. Konopnickiej. Inwestycja obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z ul. J. Piłsudskiego. Przebudowa tej drogi ma potrwać do końca maja br.

Na czas robót zmieniona zostanie organizacja ruchu. Od niedzieli (15.03.) samochody pojadą w jednym kierunku – od skrzyżowania z ul. J. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Dworcową. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na znaki drogowe. Inaczej pojadą też autobusy MPK.

Nawierzchnia ul. M. Konopnickiej zostanie wymieniona. Planowany jest remont chodników. Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Konopnickiej z ul. Dworcową.

W końcowym etapie przebudowy będzie wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe na ul. Pierwszej Brygady i ul. Konopnickiej oraz zostaną uruchomione sygnalizacje świetlne: wcześniej wybudowana na skrzyżowaniu z ul. Towarową i nowo wybudowana na skrzyżowaniu ul. Dworcową.

Z powodu przebudowy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów niektórych linii. Dodatkowo w niedzielę i święta pojawi się nowa linia nr 101. Będzie kursować od pętli Chopina do pętli Spokojna.

Zmiany obejmą autobusy linii nr 1, 5, 10, 12, 14 i 15. „Jedynka” i „czternastka” pojadą tymczasowymi trasami. Inne będą także godziny odjazdu i przyjazdu niektórych kursów.

W niedzielę i święta na ulice wyjedzie nowa linia nr 101. Autobusy będą wozić pasażerów od pętli Chopina do pętli Spokojna – i z powrotem. Szczegółowe zmiany w rozkładzie MPK można znaleźć na afiszu poniżej.

(r) – źródła: ZDP w Stargardzie, UM w Stargardzie

mapa: zdp.stargard.pl

Poprzedni artykułWypowiedz się o przyszłości miasta – jakie powinno być
Następny artykułHALP Stargard. Multirenowacja.pl obroniła mistrza


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj