Kolejne punkty kontroli sanitarnej na granicy w Zachodniopomorskiem

0

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce, od wczoraj obowiązują kontrole sanitarne na przejściach granicznych. Dzisiaj je rozszerzono.

Jak informuje Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego, od dziś działają dodatkowe Punkty Kontroli Sanitarnej – obok uruchomionego wczoraj w Kołbaskowie, służby działają także na przejściach granicznych w Lubieszynie, Osinowie Dolnym, Krajniku Dolnym, Świnoujściu-Alhbeck i Świnoujściu–Gartz.

Kontrola sanitarna na granicach polega na pomiarze temperatury pasażerów autokarów i busów przewożących powyżej 8 osób. Funkcjonariusze odbierają także wypełnione przez przewoźnika karty pasażerów i karty kierowców (zawierające m.in. dane kontaktowe oraz miejsce podróży), które zostaną przekazane do urzędów wojewódzkich i wprowadzone do specjalnego systemu. Wszystko po to, aby w przypadku wykrycia kolejnych osób chorych, móc szybko dotrzeć do pozostałych podróżnych, z którymi pacjent miał kontakt.

Stan zdrowia pasażerów kontrolowany jest też na promach pasażerskich i statkach wycieczkowych przybijających do portu w Świnoujściu. Kontrole mają za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa na terenie kraju.

(r)

fot. – źródło: ZUW w Szczecinie

Poprzedni artykułNajlepsi angliści ze stargardzkich podstawówek – nagrodzeni
Następny artykułKoronawirus. Od 16 marca szkoły, przedszkola, żłobki – zamknięte


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj