Koronawirus. Kolejne osoby, poddane kwarantannie w Bursie Szkolnej, z ujemnym wynikiem testu

0

Do Bursy Szkolnej, funkcjonującej teraz jako miejsce kwarantanny, skierowano 2 osoby, które mogły być narażone na ekspozycję koronawirusa w ramach bliskiego kontaktu z osobą przebywającą na oddziale zakaźnym szpitala przy Arkońskiej w Szczecinie. Zakwaterowano je tam w sobotni wieczór, przy zachowaniu wszelkich procedur związanych z bezpieczeństwem sanitarno-epidemiologicznym.

Oczekiwały tu na wyniki testu potwierdzającego lub wykluczającego obecność wirusa. Jeszcze tej samej nocy zostały zwolnione z kwarantanny, gdy okazało się, że test na obecność koronawirusa był ujemny.

I kolejna dobra wiadomość: osoba poddana kwarantannie w Barzkowicach na terenie gminy Stargard, także mogła już opuścić miejsce kwarantanny. Wyniki testu na obecność wirusa okazały się negatywne.

Stargardzka bursa po raz pierwszy spełniła swoją rolę jako miejsce kwarantanny już w piątek, gdzie skierowano tu dwie osoby. Opuściły one bursę po tym, jak wyniki testów okazały się ujemne. Z tych powodów, łącznie z kwarantanny zwolniono więc już 5 osób.

Pamiętajmy! Kwarantanna dotyczy osób zdrowych, mających bliski kontakt z tymi, wobec których istnieje podejrzenia zakażenia lub zostało ono potwierdzone. Podlegających kwarantannie nie należy więc utożsamiać z kolejnym przypadkiem zakażenia.

W Stargardzie na miejsca kwarantanny wyznaczono bursę i Hotel 104. Podobne miejsca wyznaczyły także wszystkie gminy na terenie powiatu.

(r), grafika – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułKoronawirus. Straż miejska pomoże samotnym seniorom
Następny artykuł„Podróże stanami naszych dusz…” – wystawa fotografii Beaty Ślęzak


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj