„Podróże stanami naszych dusz…” – wystawa fotografii Beaty Ślęzak

0

Nauczycielka z zawodu, z 29-letnim stażem, w tym 20 lat pracy w domu dziecka. Obecnie dyrektor przedszkola. Jednocześnie autorka urokliwych fotografii. O tej jej pasji nie wszyscy wiedzieli.

– Praca nauczyła mnie pokory do życia, patrzenia sercem i rozumienia rzeczy nieoczywistych – mówi Beata Ślęzak. Widać to w fotografiach jej autorstwa.

Określa je mianem – fotografia podróżnicza. Stąd tytuł wystawy: „Podróże stanami naszych dusz…”, która jest prezentowana w Bramie Wałowej. Pokazuje tam część swego dorobku – zdjęcia z Norwegii, Portugalii, Hiszpanii. Włoch, Korsyki.

– Jej wrażliwość sięga dalej – podkreśla Ludmiła Sabadini, prezes SSMSP Brama.

Beata Ślęzak od dziecka miała do czynienia z fotografią, której pasjonatem był jej tata.

„Fotografia to mój sposób patrzenia na świat, to moja wrażliwość. Zawsze dostrzegam szczegóły i elementy chwili, emocje, struktury nietypowych symetrii. Fotografia jest dla mnie relaksem, pokorą, cierpliwością i dotykaniem spojrzenia. Żałuję, że nie mam aparatu fotograficznego codziennie przy sobie, gdyż wiele elementów z życia warto zapamiętać na zawsze, utrwalając w kadrze” czytamy w informacji przygotowanej na wystawę.

Podczas wernisażu autorka wspominała odwiedzane przez nią kraje: – Wszystkie miejsca są piękne, kradną serce. Ale dla mnie w podróży ważne jest, by doświadczać tych miejsc, ludzi, atmosferę.

Beata Ślęzak jest członkiem SSMSP Brama. Wystawa jej prac ma być czynna do 22 marca br. W czasie jej otwarcia wystąpiła para tancerzy – Greta i Krystian Kisielewscy z Akademii Tańca Prestige.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułKoronawirus. Kolejne osoby, poddane kwarantannie w Bursie Szkolnej, z ujemnym wynikiem testu
Następny artykułKoronawirus. Filter uzupełni braki na rynku – będzie szyć odzież ochronną


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj