Koronawirus. Szpital w Stargardzie działa w trybie ostrym

0

Biorąc pod uwagę aktualny stan zagrożenia epidemicznego, Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ w Stargardzie wprowadził zmianę trybu funkcjonowania.

Od poniedziałku 16 marca br. szpital udziela świadczeń medycznych w tzw. trybie ostrym. Oznacza to wprowadzenie ograniczenia wszystkich planowanych przyjęć pacjentów do oddziałów szpitalnych, przy uwzględnieniu niezbędnego minimum potrzeb wynikających z sytuacji zdrowotnej.

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej i Pracownia Fizjoterapii wstrzymują realizację świadczeń. Szpital Rehabilitacyjny będzie je udzielał do czasu zakończenia trwających aktualnie turnusów rehabilitacyjnych. Podjęta też została decyzja o wstrzymaniu planowych przyjęć do oddziałów  rehabilitacyjnych, z wyjątkiem pacjentów po zakończonym leczeniu neurologicznym, którzy wymagają wczesnej rehabilitacji.

Świadczeń w trybie ostrym udzielają również pracownie diagnostyczne: radiologii, EKG i badań wysiłkowych oraz endoskopii. Do minimum ograniczono również wizyty w budynku administracji SPWZOZ. Obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin pacjentów szpitala.

Administracja SPWZOZ zachęca do kontaktu telefonicznego oraz za pośrednictwem narzędzi komunikacji elektronicznej, która umożliwia zdalny kontakt ze wszystkimi działami administracji szpitala powiatowego w Stargardzie. Wszystkie kontakty dostępne są na stronie: https://zozstargard.pl/administracja/

Z uwagi na sytuację zagrożenia epidemicznego nieczynna jest również osobista rejestracja. Można się zarejestrować telefonicznie w godz. 8.00- 15.00, dzwoniąc pod numery telefonów: 91 578 92 91 oraz 91 578 93 49.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułKoronawirus. Filter uzupełni braki na rynku – będzie szyć odzież ochronną
Następny artykułKoronawirus. W razie problemów, zawieś firmę on-line


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj