Filter. Chcą w wolnym czasie – nieodpłatnie – szyć maseczki i fartuchy dla szpitala

0

Osoby zatrudnione w firmie Filter bezinteresownie, bez wynagrodzenia, zdecydowały się poświęcić wolną sobotę, żeby wesprzeć szpital w Stargardzie. Akcja jest możliwa również dzięki zaangażowaniu właścicieli przedsiębiorstwa. W efekcie do lecznicy trafią bardzo potrzebne teraz stroje ochronne i m.in. maseczki. Na materiałach nie zarobią ani firmy, ani ich pracownicy.

– Ta inicjatywa pochodziła od samych pracowników. Jednogłośnie zdecydowali, że w wolnym czasie przyjdą do pracy i będą szyć maseczki ochronne oraz fartuchy, które trafią do stargardzkiego szpitala. To postawa godna naśladowania – mówi Marzenna Kłosek, właścicielka firmy i jednocześnie koordynatorka całej akcji.

Co ważne, do wspólnego działania na rzecz szpitala przyłącza się też kolejna stargardzka firma – Klippan Safety Polska. Przedsiębiorstwo – również nieodpłatnie – będzie produkowało szczególnie przydatne elementy zabezpieczenia personelu medycznego.

– Budujące jest, że ci ludzie w trudnym momencie zdecydowali się poświęcić swój prywatny czas. W ten sposób pomagają szpitalowi, który tego wsparcia potrzebuje. Myślę, że wszyscy mamy dla nich wiele wdzięczności – z uznaniem mówi prezydent Rafał Zając.

W wolną sobotę – w ramach akcji – będzie działało 36 osób. Zachęcamy do wsparcia tych bezinteresownych pracowników. Każda niespodzianka, np. w formie poczęstunku, będzie niewątpliwie miłym gestem. Jeśli ktoś chce podarować coś osobom szyjącym, powinien dzwonić pod numer 501 550 062.

Wsparcie zadeklarowało już Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, które –  mimo ograniczonej siatki połączeń – uruchomi specjalne kursy dla pracowników firm Filter i Klippan Safety Polska.

Wiele przedsiębiorstw potrzebuje teraz chociażby maseczek. Chcąc je zakupić, warto sięgnąć po te produkowane w Stargardzie – przez firmy zaangażowane w bezinteresowną pomoc szpitalowi. Co ważne – część pieniędzy z tej sprzedaży również zostanie przekazana na rzecz szpitala.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Filter

Poprzedni artykułKoronawirus. Na co dzień szyli suknie ślubne, teraz – maski i fartuchy ochronne
Następny artykułSzpital w czasie pandemii – każdy może go wesprzeć, nie tylko firmy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj