Nagrody dla twórców kultury – przyznane

0

I tym razem w niecodziennych okolicznościach stanu pandemii poznaliśmy nazwiska stargardzian, którzy w 2019 r. wyróżnili się swoimi dokonaniami w sferze kultury. To artyści tworzący w naszym mieście, jak też reprezentujący Stargard na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Jak co roku uzdolnieni ludzie z naszego miasta otrzymali stypendia artystyczne.

Prezydent Rafał Zając i wiceprezydent Ewa Sowa przekazali zwycięzcom gratulacje przez internet.

– W tym szczególnym czasie życie kulturalne miasta może się wydawać czymś odległym. A jednak w ubiegłym roku w Stargardzie działo się naprawdę dużo. Z radością nagradzamy tych, którzy swoją twórczością wzbogacali naszą codzienność. Jesteście naszą nadzieją na przyszłość. Kiedy wszystko wróci do normy, także dzięki wam będziemy mogli oderwać się od tych trudnych momentów. Jestem przekonany, że stargardzcy artyści wrócą do nas z nową energią i kolejnymi świetnymi pomysłami – powiedział prezydent.

Laureaci NAGRÓD:

Młody Artysta – Hanna Bytniewska-Judasz – II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Graficznym we Włoszech (linoryt walorowy).

Artysta/Twórca – Daniel Ziomko (fot.) – I nagroda podczas 6th International Chamber Music Competition, udział w półfinale Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, recital fortepianowy podczas festiwalu Gdańscy Pianiści Miastu.

Kreator Kultury – Parafia pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie – koncerty w kolegiacie: Sumi Jo i Krzysztofa Meisingera, Orkiestry Camerata Stargard, Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie; organizacja Jarmarku u Królowej Świata.

Ambasador Kultury – Tomasz Lewandowski – pianista, klawiszowiec, kompozytor, aranżer, zdobywca m.in. dwóch Fryderyków (z zespołem Ørganek).

Wydarzenie Kulturalne Roku – Wieczór z Majką C. – benefis Majki Cierockiej zorganizowany przez przyjaciół i wychowanków artystki.

Nagroda okolicznościowa – Jubileusz 30-lecia Zespołu Tanecznego Aplauz – przez cały okres działalności członkinie grupy zajmowały czołowe lokaty w konkursach tanecznych o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

STYPENDIA otrzymali:

Daria Anasiak

Dominika Lewandowska

Wiktoria Krakowiak

Nailah Kay Vitha

Wojciech Gurak

Marcin Rakowski

Julia Iwanciw

Daniel Ziomko

Hubert Tomczak

Marcin Tomasz Momot

Natalia Leszczyńska

Łączna pula nagród i stypendiów to prawie 59 tys. zł.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. – źródło: facebook.com/daniel.ziomko

Poprzedni artykułPięć kolejnych osób w województwie zakażonych koronawirusem
Następny artykułOs. Pyrzyckie. Nowa droga nabiera kształtu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj