Os. Pyrzyckie. Nowa droga nabiera kształtu

0

Kontynuowane są prace ziemne na budowie drogi łączącej ul. Powstańców Warszawy z ul. Broniewskiego. Wyznaczane jest jej koryto. Coraz wyraźniejszy jest zarys ponadkilometrowego łącznika. Prace idą zgodnie z planem. Od poniedziałku (30.03.) kierowcy z większą ostrożnością będą musieli pokonywać ul. Broniewskiego.

Na ulicy tej – na odcinku między ul. Armii Krajowej a rondem przy obwodnicywprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Będą tam prowadzone roboty na poboczach po obu stronach. Tam też ruszy budowa ronda, które ułatwi kierowcom wjazd z nowej drogi w ul. Broniewskiego. W miejscu prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Później – najprawdopodobniej w maju – inwestycja obejmie także jezdnię. Kierowcy powinni zachować w tym miejscu szczególną ostrożność.

Oprócz nowej drogi dla aut powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa. Dodatkowo mieszkańcy os. Pyrzyckiego zyskają nowy fragment drogi z minirondem – od skrzyżowania ul. Powstańców Warszawy z ul. Miłą. Inwestycja poprawi komfort jazdy po stale powiększającym się osiedlu. Lepszą jakość poruszania się odczują też piesi i rowerzyści.

Nowa droga będzie miała 7 metrów szerokości. Połączenie ul. Powstańców Warszawy z ul. W. Broniewskiego ułatwi mieszkańcom wyjazd z osiedla, ale także powrót do domów. Koszt inwestycji to prawie 7 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel ponad 3,3 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Całość ma być gotowa do końca 2020 r.]

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułNagrody dla twórców kultury – przyznane
Następny artykułKoronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia: grupy do 2 osób, na mszy tylko 5 osób, w miejskim transporcie – połowa miejsc wolna


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj