Starostwo i PUP bez obsługi bezpośredniej. W starostwie – specjalny punkt podawczy

0

Od poniedziałku 23 marca Starostwo w Stargardzie nie obsługuje bezpośrednio mieszkańców. Powodem jest szczególna sytuacja, podyktowana względami bezpieczeństwa sanitarnego i ogłoszonym stanem epidemii.

Nie oznacza to jednak, że urząd został całkowicie zamknięty dla interesantów. W specjalnie zaaranżowanym punkcie podawczym można pozostawić dokumenty w prowadzonych sprawach. Pracownicy starostwa zachęcają, by wcześniej telefonicznie ustalić termin dostarczenia dokumentów i  kontaktu z urzędnikami.

Przypominamy, że wnioski oraz podania do urzędu można:

– wysyłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Stargardzie, ul. Skarbowa 1, 73-110 Stargard,

– złożyć za pośrednictwem internetowej platformy e-PUAP,

– składać w specjalnym punkcie podawczym,

– w przypadku spraw geodezji, kartografii i katastru – przy wejściu do wydziału – Stargard, Rynek Staromiejski 5.

Punkt przydatny w pozostałych sprawach

Specjalnie utworzony punkt podawczy w budynku starostwa – przydatny w pozostałych sprawach – dostępny jest przy wejściu od strony ul. Skarbowej, w pobliżu Zespołu Szkół nr 1. Można tu składać dokumenty od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu (8.00 – 16.00). Wnioski i podania (ze szczególnym uwzględnieniem danych kontaktowych: numeru telefonu oraz adresu poczty elektronicznej) należy składać w zaklejonych kopertach. Jest prośba, aby na kopercie „hasłowo” opisać rodzaj sprawy lub nazwę biura/wydziału, do którego kierowany jest wniosek.

Starostwo przypomina ważne numery telefonów:

Kancelaria Ogólna – 91 48 04 800 lub 091 48 04 804 (kontakt do wszystkich biur i wydziałów urzędu przy ul. Skarbowej 1), Wydział Geodezji Kartografii i Katastru – 91 834 97 71. Dostępny  jest także kontakt pod adresem mailowym: http://[email protected]

PUP. Zapewni ubezpieczenie zdrowotne i wypłaci świadczenia pieniężne

Także Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie zawiesił – do odwołania –  bezpośrednią obsługę interesantów.

PUP świadczyć będzie wyłącznie zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom – tj. zapewniał ubezpieczenie zdrowotne i wypłacał świadczenia pieniężne (na dotychczasowych zasadach – poprzez autowypłatę w banku i przelewy na konto).

Pozostała działalność zostaje zawieszona.

Wszystkie złożone dotychczas wnioski zostaną rozpatrzone, a ich realizacja nastąpi po okresie odwołania epidemii.

PUP Stargard przypomina również o możliwości rejestracji drogą elektroniczną, poprzez wniesienie wniosku za pośrednictwem konta: http://www.praca.gov.pl  z wykorzystaniem podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego.

Dostępny jest także kontakt za pośrednictwem poczty mailowej: http://urzą[email protected] strony http://www.stargard.praca.gov.pl lub platformy elektronicznej obsługi ePUAP. Na stronie internetowej  urzędu dostępne są też telefony kontaktowe do poszczególnych działów pośrednictwa pracy.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułMPK przywraca sporo linii. W autobusach może być zajęta tylko połowa miejsc
Następny artykułArtystyczna Golgota w czasie pandemii. Mimo wszystko daje nadzieję


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj