Koronawirus. Wspierajmy seniorów, nie tylko podczas zakupów

0

W czasie stanu epidemii koronawirusa zwłaszcza osoby starsze i chore nie powinny wychodzić z domów. MOPS i Straż Miejska w Stargardzie pomagają swoim podopiecznym i samotnym seniorom w codziennych zakupach.

Wiele sklepów i punktów usługowych wprowadziło specjalne zasady bezpieczeństwa. Jednocześnie obsługiwana jest ograniczona liczba klientów. Z tego powodu zdarzają się kolejki. Aby pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom, wystarczy przepuścić w kolejce pracownika MOPS lub strażnika miejskiego. Funkcjonariuszy łatwo poznać po mundurach, a każda osoba z ośrodka pomocy społecznej posiada w widocznym miejscu imienny identyfikator z kodem kreskowym.

Wsparcie otrzymują przede wszystkim starsi i samotni mieszkańcy Stargardu, a także ci, którzy mają problemy z poruszaniem się. Ze względów bezpieczeństwa powinni teraz zostać w domach, rezygnując z jakiejkolwiek aktywności na zewnątrz. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej robią takim osobom zakupy spożywcze, kupują lekarstwa w aptekach, dokonują niezbędnych opłat. Podobnego wsparcia udzielają także strażnicy miejscy.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Maciej Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułKoronawirus. Klippan Safety też bezpłatnie wspiera szpital w stroje ochronne
Następny artykułNaczelna Rada Lekarska apeluje do premiera o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj