Koronawirus. Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy zablokowany

2

Nie ma zgody rządu na dodatkową pomoc dla przedsiębiorców w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Główna jego część, to jest przesunięcie 170 mln zł w ramach RPO na dotacje dla pracodawców, które pozwoliłyby na utrzymanie miejsc pracy, została zablokowana.

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowała marszałków województw, że inne, równoległe  do krajowych, systemy wparcia będą traktowane jak wydatki niekwalifikowalne.

Marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz deklaruje, że przekaże wygospodarowane środki do dyspozycji ministerstwa. W zamian oczekuje zwolnienia przedsiębiorców ze składek ZUS i jak najszybszej wypłaty pieniędzy przedsiębiorcom.

– Kwota 170 mln, którą udało nam się wygospodarować w ramach RPO, to są nasze ostatnie środki, jakie Pomorze Zachodnie może przeznaczyć na pomoc przedsiębiorcom. Nie chcę teraz tracić czasu na spory, czy powinny one zasilić tzw. tarczę rządową. Najważniejsze, aby pieniądze trafiły jak najszybciej do ludzi. Obawiam się jednak, że jeśli rząd nie wycofa się z propozycji odroczenia płatności ZUS-owskich i nie wprowadzi zwolnienia przedsiębiorców ze składek, to nasza pomoc – zamiast do znajdujących się w dramatycznej potrzebie firm – trafi na ratowanie ZUS-u – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Więcej tu:

http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/rzad-nie-zgodzil-sie-na-dodatkowa-pomoc-dla-przedsiebiorcow-zachodniopomorski-pakiet-antykryzysowy

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułRegion. 56 osób z koronawirusem, wśród nich kolejna kobieta z powiatu stargardzkiego
Następny artykułKoronawirus. Ministerstwo Zdrowia radzi, jak zrobić bezpiecznie zakupy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj