Harcerze też pomogą seniorom. Wystarczy zadzwonić

0

Samotne osoby w podeszłym wieku ze Stargardu mogą otrzymać kolejne wsparcie w zrobieniu niezbędnych zakupów czy realizacji recept na leki. Z inicjatywą wyszedł Hufiec ZHP. Harcerze dołączyli do strażników miejskich i pracowników pomocy społecznej, którzy pomagają potrzebującym w tym szczególnym czasie.

Z uwagi na epidemię koronawirusa osoby starsze, schorowane, a także z osłabioną odpornością powinny unikać wychodzenia na zewnątrz. Najbezpieczniej żeby pozostali w domach. W załatwieniu codziennych spraw mogą liczyć na pomoc m.in. harcerzy. Druhowie i druhny zrobią najpotrzebniejsze zakupy i wykupią leki w aptece. Można się z nimi skontaktować telefonicznie: Krystyna – 603 254 969, Sylwia – 505 571 383, Łukasz – 535 634 888, Piotr – 794 055 912 lub napisać e-mail na adres: [email protected].

Podobnego wsparcia udzielają seniorom i swoim podopiecznym pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. Warto również przyłączyć się do tego typu działań. To bardzo proste – podczas zakupów lub wizyty w aptece można przepuścić w kolejce pracownika MOPS-u lub strażnika miejskiego.

Wolny czas w domu starsze osoby mogą wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest odwiedzenie strony www.abcsenior.com.

Portal przygotowany przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej powstał specjalnie z myślą o takich osobach. Znajdują się tam ważne informacje – m.in. numery telefonów alarmowych, adresy szpitali zakaźnych i aktualności związane z epidemią. Strona przyda się także tym, którzy mają kontakt z seniorami bez dostępu do internetu. W zakładce „materiały do wydruku” znajdą treści do przekazania w formie czytelnych ulotek.

Portal ABCsenior zbudowany jest w prosty i przejrzysty sposób – dzięki czemu osoby starsze z łatwością znajdą interesujące informacje. Mogą np. zajrzeć do muzeów, zobaczyć zwierzęta z całego świata i posłuchać audiobooków. Na stronie www.abcsenior.com są też linki do transmisji mszy świętych z kościołów z całej Polski. Dodatkowo za pośrednictwem strony mogą się zgłaszać podmioty świadczące seniorom pomoc w różnym zakresie.

(r), grafiki – źródła: UM w Stargardzie, ABCsenior

Poprzedni artykułKoronawirus. Rząd wprowadza dalsze ograniczenia – od 1 kwietnia
Następny artykułSto tysięcy zł od PGE dla szpitala w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj