Marszałek zachodniopomorski prosi chińskich partnerów o pomoc w walce z koronawirusem

0

Wyrazy współczucia i solidarności skierował marszałek województwa Olgierd Geblewicz do Ma Xingrui, gubernatora prowincji Guangdong, oraz mieszkańców tego chińskiego regionu. W specjalnym liście adresowanym do partnera Pomorza Zachodniego, marszałek poprosił również o wsparcie i udostępnienie specjalistycznego sprzętu medycznego dla lekarzy oraz osób walczących z koronawirusem SARS-CoV-2.

„W obliczu zaistniałego zagrożenia, wszyscy tworzymy wspólnotę dzielącą ten sam los, dlatego też bazując na ciężkiej i konkretnej pracy wykonanej przez rząd chiński, chciałbym prosić Pana Gubernatora o zapewnienie wsparcia i pomocy w postaci zarówno wiedzy chińskich służb medycznych, jak i w nabyciu brakujących materiałów ochrony osobistej oraz udostępnieniu specjalistycznego sprzętu medycznego dla pracowników znajdujących się na pierwszej linii frontu w walce z wirusem” napisał w liście marszałek Olgierd Geblewicz.

W ocenie marszałka dziś w walce z Covid-19 problemem nie są pieniądze, ale możliwości zakupu środków ochrony indywidualnej. Właśnie dlatego marszałek zwrócił się w bezpośrednim liście do partnerskiej prowincji Guangdong i jej gubernatora Ma Xingrui o pomoc. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego już w lutym, kiedy w Chinach nastąpił szczyt zachorowań, wystosowało do władz prowincji pierwsze pismo zapewniające o pełnej solidarności.

Województwo Zachodniopomorskie i Prowincja Guangdong zawarły 12 lipca 2001 r. umowę o nawiązaniu Stosunków Regionów Siostrzanych. Współpraca obejmuje takie obszary jak gospodarka, handel, edukacja, nauka, technologia, zdrowie publiczne oraz kultura i sport. Prowincję, która jest jednym z najbogatszych regionów Chin, zamieszkuje ok. 110 mln osób.

(r) – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

fot. – źródło: www.wwt.wzp.pl (wizyta delegacji Guangdong w Szczecinie – 2011 r.)

Poprzedni artykułKoronawirus. Pytania i odpowiedzi z prezydentem Stargardu
Następny artykułBezpłatnie szyje maseczki, chce zachować anonimowość


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj