NFZ sfinansuje testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala

0

Nareszcie! Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w Polsce będą mieć zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Taką możliwość wprowadza podpisana dziś (4 kwietnia br.) przez Prezesa NFZ nowelizacja zarządzenia dotyczącego rozliczania świadczeń medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Nowe przepisy przewidują, że NFZ rozliczy wykonanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali umieszczonych na wykazie prowadzonym przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą. W województwie zachodniopomorskim są to: Szpital Wojewódzki obecnie Zakaźny w Szczecinie przy ul. Arkońskiej,  Szpital Wojewódzki w Koszalinie oraz 107 Szpital Wojskowy w Wałczu Szpital Kliniczny nr 1 w Szczecinie oraz Szpital Zdroje.

Testy mogą być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali (ww.), ale także dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Wymazy ze szpitali trafią do wskazanych laboratoriów (np. w szpitalu jednoimiennym – Zakaźnym przy ul. Arkońskiej w Szczecinie) i w efekcie szpital wykonujący test będzie mógł rozliczyć koszt tego testu z Funduszem.

– To fundamentalna zmiana. Znacznie poszerzamy możliwości płacenia za testy – zapowiada Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

(r) – źródło: Rzecznik Prasowy Zachodniopomorski OW NFZ

fot. Biomedica – źródło: ZUW Szczecin

Poprzedni artykułW MDK warkot maszyny krawieckiej – też szyją maseczki
Następny artykułPolski Związek Działkowców: Z przepisów nie wynika zakaz przebywania na działkach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj