W MDK warkot maszyny krawieckiej – też szyją maseczki

0

W całej Polsce trwa akcja szycia maseczek m.in. dla personelu medycznego. Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie odpowiedział na wezwanie i przyłączył się do akcji. Nie trzeba było długo czekać, by na apel zgłosiła się artystka Jolanta Brejdak, która chce pomóc.

– Na całym świecie szycie maseczek stało się symbolem solidarności w tym trudnym dla wszystkich czasie. Nie chodzi o to, aby maskować strach czy niewiedzę, ale stosować profilaktykę zakażenia, a także ruszyć z pomocą – podkreśla Jolanta Brejdak.

Dyrektor MDK Małgorzata Flas dodaje: – W Domu przy Portowej 3 śpiewy dzieci, odgłosy z sali baletowej czy śmiechy z akademii przedszkolaka niestety ucichły – zastąpił je za to warkot maszyny krawieckiej. Maseczki ochronne to obecnie jeden z najbardziej potrzebnych środków prewencyjnych, niezbędny w czasie epidemii koronawirusa. Bardzo się cieszę, że mogliśmy dołączyć do akcji i pomóc.

Maseczki trafią m.in. do stargardzkiego szpitala przy Wojska Polskiego, ośrodka rehabilitacji przy Staszica, Urzędu Miejskiego oraz do osób pełniących codzienne dyżury w MDK Stargard.

(r), fot. – MDK Stargard

Poprzedni artykułUkarani za złamanie przepisów dotyczących grupowania się
Następny artykułNFZ sfinansuje testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj