W Stargardzie 38 mandatów – każdy 500 zł – za nieprzestrzeganie obostrzeń

5

Policyjne patrole każdego dnia zwracają szczególną uwagę na to, czy wszyscy stosują się do obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze kontrolują rejony sklepów, parki oraz osiedla. Kontrolowane są także pojazdy, a kierowcy pytani są o cel podróży.

Od dnia wprowadzenia obostrzeń [stan na 6.04. br.], stargardzcy policjanci nałożyli 38 mandatów karnych, każdy na kwotę 500 zł. 37 osób pouczyli, a przeciwko 4 osobom zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto w 7 przypadkach informacja o złamaniu obowiązujących przepisów została przekazana tutejszemu sanepidowi, w celu wszczęcia postępowania administracyjnego, w którym kara może wynieść nawet 30.000 zł.

Wykroczenia, za które policjanci nakładają mandaty, to najczęściej grupowanie się w liczbie przekraczającej dwie osoby.

– Żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, musimy ograniczyć kontakty z innymi osobami. To bardzo ważne, abyśmy w czasie epidemii byli odpowiedzialni. Nasze zachowanie ma wpływ na zdrowie i życie innych osób. Nie narażajmy siebie, nie narażajmy innych – przypomina podkom. Krzysztof Wojsznarowicz ze stargardzkiej komendy policji.

(r), fot. – źródło: KPP w Stargardzie

Poprzedni artykułWypadek na Dworcowej. Dwie osoby w szpitalu
Następny artykułMiasto chce pomóc firmom i zatrudnionym – z udziałem mieszkańców


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

5 KOMENTARZE

  1. witam czy gazeta mogłaby nagłośnic sprawe młodzieży wiek od 13do 19lat szwędają się naćpane czesto też po alkoholu niszczą klatki itd chodzą w grupkach po klatkach i podworkach na konopnickiej 26-26A -27. policja ani miasto nic z tym nie robi wszyscy nie widzą problemu bo wiekszość to nieletni strach tam chodzić widziałam jak się chwalili że noszą przy sobie noże,pałki,kastety oraz gazówki to już nie są młodzi ludzie tylko bandyci którzy w końcu zrobią komyś krzywdę jeśli nikt nie za reaguje błagam o pomoc

  2. Witam czy gazeta mogła by nagłośnić sprawę nie zarybiania jezior przez firmę modehpolmo. I czy rzgw w końcu coś z tym zrobi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj