Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy – wsparciem dla mikroprzedsiębiorców

1

Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie prowadzi nabór wniosków o niskooprocentowaną pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców z przeznaczeniem na finansowe wsparcie, które umożliwi pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w czasie pandemii koronawirusa.

To jeden z elementów pomocy dla przedsiębiorców w ramach ‘tarczy antykryzysowej’, uchwalonej przez Sejm.

Z pożyczki może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność przed dniem 1 marca 2020 r., i który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników, osiągając roczny obrót netto – ze sprzedaży towarów, wyrobów, usług oraz operacji finansowych – nieprzekraczający 2 mln euro.

Mikroprzedsięborcy mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości do 5 tys. zł ze stałym oprocentowaniem w skali roku. Pożyczka udzielana będzie jednorazowo. Jej spłata rozpocznie się po trzymiesięcznym okresie karencji. Okres spłaty wynosi do 12 miesięcy.

Pożyczka wraz z odsetkami może zostać umorzona pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r.

Szczegółowe informacje i druki do wypełnienia dostępne są na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie:

https://stargard.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-prze…/tarcza

Dokumenty można składać w formie elektronicznej, przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, za pośrednictwem serwisu: http://www.praca.gov.pl , a także platformy ePUAP. Wnioski sygnowane podpisem elektronicznym przesyłać można również pod adresem: http://urzą[email protected]

Przyjmowane są też dokumenty w formie papierowej – w zaadresowanej i szczelnie zamkniętej kopercie. Można je składać w specjalnej wrzutni przy wejściu do siedziby PUP. Wnioski o przyznanie pożyczki przedsiębiorcy mogą także przesyłać tradycyjną pocztą na adres: Powiatowy Urząd Pracy, ul. Pierwszej Brygady 35, 73- 110 Stargard.

(r)

Poprzedni artykuł#BrawaDlaWas. Podziękujmy personelowi medycznemu
Następny artykułMAH. Arcy!dziełko – projekt stargardzkich dzieciaków


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj